Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2018. gada 24. maijs
 


Saziņai:

Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
Notikumi
Kā kļūt par starptautiska projekta dalībnieku vai projekta īstenotāju?
07.03.2017 14:00 - 17:00, ES Mājā”, Aspazijas bulvārī 28, Rīga, Pasākumi Rīgā
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu jaunieti vecumā no 13 līdz 30 gadiem piedalīties bezmaksas pieredzes apmaiņas seminārā par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programmas iespējām. Seminārs notiks “ES Mājā” (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā) 7. martā, no plkst. 14:00 līdz plkst. 17:00.
Semināra laikā jaunieši, kuri ir piedalījušies vai īstenojuši “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektus dalīsies savā pieredzē: kā notika projekta īstenošanas gaita, kādas kompetences starptautiskā projekta laikā tika attīstītas, kas mainījies pēc dalības starptautiskajā projektā paša dzīvē. Tāpat semināra laikā dažādu jaunatnes organizāciju pārstāvji prezentēs savas organizācijas un informēs, kā kļūt par organizācijas biedru vai atbalstītāju.
Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekti sniedz jauniešiem iespēju papildināt savas kompetences ar neformālās izglītības starpniecību, piemēram, piedaloties Jauniešu apmaiņas projektos vai Eiropas Brīvprātīgā darba projektos. Jauniešu apmaiņas projektu aktivitātē jauniešu grupai ir iespēja savā valstī uzņemt jauniešus no citām valstīm, vai pašiem doties uz kādu valsti, lai kopā ar citu jauniešu grupu vai grupām piedalītos noteikta temata kopīgi veidotā projektā. Jauniešu apmaiņas projektos var piedalīties jaunieši vecumā no 13 līdz 30 gadiem.
Eiropas Brīvprātīgā darba projekti sniedz iespēju jauniešiem vecumā no 17 līdz 30 gadiem (ieskaitot) doties uz ārvalstīm un veikt sabiedrībai noderīgu darbu kādā organizācijā, gūstot jaunas prasmes un pieredzi.
Pieredzes apmaiņas seminārs notiek ar Eurodesk atbalstu programmas “Erasmus+” 30 gadu jubilejas ietvaros.
Semināra darba programma:
14:00 – 14:15 – reģistrēšanās.
14:15 - 14:40 – programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” iespējas jauniešiem.
14:40 – 15:10 – Latvijas Sarkanais Krusts (jaunieša pieredzes stāsts un organizācijas prezentācija).
15:10 – 15:40 – Latvijas Mazpulki (jaunieša pieredzes stāsts un organizācijas prezentācija).
15:40 – 16:10 – Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai (jaunieša pieredzes stāsts un organizācijas prezentācija).
16:10 – 16:40 – un citi (pašlaik tiek precizēts).
16:40 – 17:00 – neformālas sarunas, jautājumi – atbildes.
Pieteikšanās semināram iespējama līdz 1. marta pusnaktij tiešsaistē http://bit.ly/2kVfbfI. Nākamajā dienā (2. martā) uz anketā norādītajām elektroniskā pasta vēstulēm nosūtīsim apstiprinājumu dalībai seminārā.
Ņemot vērā, ka dalībnieku skaits seminārā ir ierobežots, pieteikšanās semināram var tikt noslēgta arī ātrāk.
Par Eurodesk
Šobrīd jau vairāk kā 1200 jaunatnes speciālistu strādā Eurodesk tīklā visā Eiropā. Šī tīkla mērķis ir informēt jauniešus par mobilitātes iespējām Eiropā, kā arī veicināt jauniešu aktīvu līdzdarbošanos sabiedriski politiskajā dzīvē. Eurodesk ar savu darbību atbalsta “Erasmus+” programmu, informējot jauniešus par viņu plašajām iespējām. Eurodesk speciālisti vienmēr pārliecinās, lai informācija, kuru viņi izplata, ir aktuāla. Ar Eurodesk informācijas punktiem var iepazīties un saņemt plašāku informāciju Eurodesk.eu tīmekļa vietnē.
Programma “Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.
Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā “Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā “Erasmus+”.
Papildus informācija: Kintija Bulava,Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.nr. 67356247, e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv
Lasītāju komentāri
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"