Latgale.LV
 
LV EN RU
Trešdiena, 2016. gada 25. maijs
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Pašvaldības
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija 24. un 25.maijā apmeklēja Daugavpils, Ludzas, Zilupes un Ciblas novadus, lai spriestu par Latgales informatīvās telpas stiprināšanu, īpašu uzmanību veltot jautājumam par nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu pieejamību reģionā, sevišķi – pierobežā.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Ceturtdien, 2016.gada 19.maijā, Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu „Latgales speciālās ekonomiskās zonas likums”, ar kuru ir paredzēts izveidot jaunu speciālo ekonomisko zonu (SEZ) Latgales reģionā. Par Latgales SEZ izveidošanu šodien nobalsoja 89 deputāti.
Izglītība
Lai sniegtu informāciju skolēniem par izglītības iespējām Valsts robežsardzes koledžā un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, veicinātu Valsts robežsardzes (VRS), Valsts robežsardzes koledžas (VRK) un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) tēla atpazīstamību sabiedrības vidū, popularizētu veselīgu dzīvesveidu, kā arī piesaistītu jauniešus mācībām Valsts robežsardzes koledžā un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā un veicinātu patriotisko audzināšanu, tiek organizēts RTA un VRK pārstāvju draudzības velobrauciens.
Kultūra
Pagājušo sestdien, 21. maijā Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā izzinošā un radošā atmosfērā tika aizvadīta Muzeju nakts 2016.
Tūrisms
Pagājušo sestdien, 21. maijā Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā izzinošā un radošā atmosfērā tika aizvadīta Muzeju nakts 2016.
Dažādi
Pavasarīgajā 13. maija piektdienā Lūznavas muižā pulcējās Rēzeknes novada Zelta ģimenes – pāri, kuri saskanīgā, mīlestības un cieņas pilnā laulībā nodzīvojuši 50 gadus. Starptautiskās Ģimenes dienas priekšvakarā piecdesmito gadskārtu kopš ģimenes dibināšanas svinēja septiņi Zelta pāri no Silmalas, Lūznavas, Maltas, Audriņu, Feimaņu, Pušas un Nagļu pagasta.
Izklaide
Pagājušo sestdien, 21. maijā Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā izzinošā un radošā atmosfērā tika aizvadīta Muzeju nakts 2016.
Vide
Aizvadītajā nedēļā noslēdzās a/s „Latvijas Valsts meži” rīkotā pasākuma „Meža dienas” aktivitātes, kas norisinājās teju 2 mēnešu garumā. Šajā laikā, visā Latvijā tika rīkotas izglītojošas lekcijas, talkas, praktiskās nodarbības, mežu stādīšana un citas aktivitātes, kurās iesaistīties bija aicināts ikviens interesents. Lai arī nu „Meža dienas” aptver visu Latviju, tomēr jāatzīst, ka to pirmsākumi meklējami tieši Latgalē. Tāpēc radio raidījums „Pi myusim Latgolā” devās uz Varakļāniem, kur kopā ar vietējo aktīvistu Viktoru Brišku raidījuma veidotāji meklēja pirmajās „Meža dienās” stādītos kokus un centās vairāk iepazīt šo videi draudzīgo tradīciju.
Notikumu kalendārs
Konferences
Vācija
Forums sniegs iespēju satikties NVO, jaunatnes organizāciju un padomju pārstāvjiem, vietēja un reģionāla līmeņa jaunatnes politikas īstenotājiem un programmas ”Erasmus+: Jaunatne darbībā” nacionālo aģentūru pārstāvjiem un izteikt viedokli par Eiropas jaunatnes stratēģijas ieviešanu. Tas norisināsies no 2016. gada 27. līdz 28. jūnijam Bonnā, Vācijā.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Viļna
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina Latvijas partnerus no Latgales un Zemgales pieteikties Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas (Programma) pieredzes apmaiņas un partneru meklēšanas forumā.
Daugavpils
Durvis verot filiālei Daugavpilī, Latvijas vadošais testēšanas, sertificēšanas un inspicēšanas uzņēmums AS Inspecta Latvia 26. maijā aicina uzņēmējus un sadarbības partnerus uz bezmaksas semināru. Tā ietvaros trīs lekciju ciklā Inspecta Academy eksperti skaidros izmaiņas Ugunsdrošības noteikumos, jautājumus par metālizstrādājumu sagraujošo testēšanu, kā arī jaunākās prasības uzņēmumu energoauditam.
07.06.2016 16:00 - 18:00 Uzņēmējdarbības seminārs jauniešiem
Ludzas BJC telpās
Lai motivētu jauniešus attīstīt savas biznesa idejas un iedrošinātu pievērsties uzņēmējdarbībai, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Latgales uzņēmejdarbības centru organizē semināru. Tajā varēs iepazīties ar vairāku Ludzas uzņēmumu veiksmes stāstiem, biznesa attīstības metodēm, komandas veidošanas pamatiem, līdzekļu piesaistīšanas iespējām un produkta vai pakalpojuma virzīšanu tirgū.
Rīga, Jelgavas iela 1, LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā
Aicinām Latvijas jaunuzņēmumus (start-ups) un citus komersantus piedalīties forumā par "zaļajām" inovācijām!
Izstādes
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos
Šogad, no 12. maija līdz 11. jūnijam Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā skatāma Agras Ritiņas gleznu izstāde “Ciemos. Mājās”.
Kultūras norises
Daugavpils novads
Daugavpils novada Līksnā no 2016. gada 1. līdz 3. jūlijam jau sesto reizi notiks lielākais jaunās latgaliešu mūzikas festivāls „Muzykys Skrytuļs‟, pulcinot mūziķus, kuri dažādos žanros rada dziesmas latgaliski. Kā informē pasākuma rīkotāji, festivāls notiks trīs dienas un tajā piedalīsies vairākas viesu grupas arī no ārzemēm.
Seko līdzi


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"