Latgale.LV
 
LV EN RU
Sestdiena, 2015. gada 30. maijs
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
4. jūnijā, Daugavpils pilsētas svētku laikā, pirmo reizi Daugavpilī tiek rīkota Mākslas nakts „DAUGAVPILS IR MĀKSLA”. Mākslas nakts laikā Daugavpils cietoksnī norisināsies daudzveidīgas mākslas aktivitātes, kas sāksies plkst. 22.00 un ilgs līdz plkst. 01.00. Lai ieraudzītu Mākslas nakts burvību un noslēpumus, katrs pasākuma dalībnieks jau no plkst. 21.30 Rotko centrā varēs saņemt īpašu Daugavpils gaismas lukturīti un mākslas nakts pasākumu karti. Mākslas nakti „Daugavpils ir māksla” rīko Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs.
Pašvaldības
Līvāni izsenis bijusi rūpniecības pilsēta, un arī tagad tajā veiksmīgi darbojas virkne uzņēmumu, kurus vada gan jauni cilvēki, gan Eiropas mēroga biznesa vidē pieredzējuši uzņēmēji. 27.maijā Karjeras dienas ietvaros ar skolēniem runās tieši vietējie uzņēmēji.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Šī gada 26.maijā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāk darba devēju pieteikumu pieņemšanu dalībai pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Vajadzīgā darbinieka apmācīšanai NVA filiālēs visā Latvijā var pieteikties komersanti, pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumi, izņemot politiskās partijas, ārstniecības iestādes, kā arī izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana.
Izglītība
„Samsung Skola nākotnei” fināliste Viļānu vidusskola izstrādā pārmaiņu projektu ar mērķi mācību procesā izmantot infogrammas
Noslēgusies “Samsung Skola nākotnei” bezmaksas apmācību programma “Skolotājs 3.0”, kurā šogad pieteicās 117 Latvijas skolas. Tikai 10 vismērķtiecīgākās skolu komandas, tajā skaitā arī Viļānu vidusskola, kļuva par programmas dalībniecēm, lai četru mēnešu laikā apgūtu tehnoloģiju, līderības, prezentācijas un pārmaiņu vadības prasmes, kā arī izstrādātu un sāktu īstenot ilgtspējīgu pārmaiņu projektu savā skolā. Viļānu vidusskola mērķtiecīgi, nebaidoties no pārmaiņām, uzsāka skolotāju un skolēnu apmācību infogrammu pielietošanā mācību mērķiem.
LRAA un LPR
Šī gada 27. maijā Latgales Plānošanas reģiona pārstāvji Latgales Pārstāvniecībā Rīgā tikās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ārējo ekonomisko pārstāvniecību vadītājiem un darbiniekiem par Latgales reģiona eksporta veicināšanu un investoru piesaistes iespējām.
Kultūra
Pagājušo sestdien, 16. maijā Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā liriskā Raiņa un Aspazijas atmosfērā tika aizvadīta ikgadējā Vislatvijas Muzeju nakts 2015.
Sports
Aizvadītās nedēļas nogalē, 24.maijā, Daugavpils Olimpiskajā centrā notika vingrošanas festivāls, kurā piedalījās aptuveni 200 Vingrošanas olimpiskā centra audzēkņi, jaunākajam no kuriem bija vien divi gadiņi, kā arī dažāda vecuma vingrotāji no Daugavpils un Rīgas, informē centra vadītājs un treneris Aivars Plāte.
Dažādi
Otrdien, 2015. gada 26. maijā, valdība akceptēja nosacījumus valsts budžeta līdzekļu piešķiršanai pašvaldībām Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru izveidei reģionu un novadu nozīmes attīstības centros 2015. gadā.
Notikumu kalendārs
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Latgales vēstniecībā GORS, 3.stāva apspriežu telpā nr. 330; Rēzekne, Pils iela 4
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra aicina jaunos un topošos eksportētājus sagatavoties eksportam, piedaloties seminārā, kas veltīts eksporta uzsākšanas tēmai.
Rīga
Šā gada 3. jūnijā Rīgā notiks seminārs „Aizdevumu un riska kapitāla programmas biznesa uzsācējiem”. Pasākuma laikā topošie un esošie uzņēmēji tiks informēti par šobrīd pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī par plānotajiem ES fondu atbalsta pasākumiem 2014 .- 2020. gada plānošanas periodā.
Doma laukums 4, Rīga
Šā gada 3. jūnijā Rīgā notiks seminārs „Aizdevumu un riska kapitāla programmas biznesa uzsācējiem”. Pasākuma laikā topošie un esošie uzņēmēji tiks informēti par šobrīd pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī par plānotajiem ES fondu atbalsta pasākumiem 2014 .- 2020. gada plānošanas periodā.
Viesnīca „Radisson Blu Daugava Hotel” (Kuģu ielā 24, Rīga)
Š.g. 15.-17.jūnijā Rīgā norisināsies Eiropas mēroga inovatīvas uzņēmējdarbības konference „Finanšu instrumenti izpētei, inovācijai un uzņēmējdarbībai 2015”, kas vienkopus Latvijā pulcēs augstākā līmeņa finanšu politikas veidotājus, finanšu starpniekus, inovāciju ekspertus un uzņēmējus.
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"