Latgale.LV
 
LV EN RU
Trešdiena, 2014. gada 26. novembris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Šī gada oktobra nogalē Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības (LUC) centrs ar LPR Attīstības padomes atbalstu izsludināja konkursu ’’Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2014’’, paredzot godināt uzņēmumus 5 nominācijās – Lielākais nodokļu maksātājs, Lielākais darba devējs, Sociāli atbildīgs uzņēmums, Gada lauksaimnieks un Gada jaunais komersants.
Pašvaldības
12. novembra atkārtotajā ārkārtas domes sēdē ar balsu vairākumu par jauno Preiļu novada domes priekšsēdētāju ievēlēta Maruta Plivda.
Kā iepriekš bijām informējuši, vēlēšanas bija nepieciešamas, jo iepriekšējais Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs tika ievēlēts 12. Saeimā. Pēc A.Adamoviča domes deputāta mandāta nolikšanas par pašvaldības deputāti kļuvusi Inta Ziemele.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros no šī gada 2.decembra līdz 4.decembrim rīko pašvaldību un uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju vizīti uz Poliju.
Izglītība
21. novembrī Pleskavas Universitātē, Dizaina festivāla ietvaros, galerijā „Dar” tika atvērta Rēzeknes Augstskolas (RA) Izglītības un dizaina fakultātes docētāju – Diānas Apeles grafikas un Vladislava Paura akvareļu – izstāde.
Kultūra
Daugavpils teātrī novembra beigās pirmizrāde būs muzikālam, košam iestudējumam visai ģimenei „Leo - mazais lauva”, režisors Oļegs Šapošņikovs. Mūsu teātra vēsturē pirmais bērnu mūzikls kļūs par īstu notikumu bērniem un pieaugušajiem, jo nelīdzināsies tradicionālajām mazajiem skatītājiem domātajām izrādēm.
Šīs izrādes ietvaros aicinām visus izmantot jaunu akciju - „Ģimenes biļete” jeb „Ģimenes komplekts” kas darbosies uz 26. novembra izrādi 18.30.
Tūrisms
Šonedēļ uz prāmja M/S Isabelle, kas dodas no Rīgas uz Stokholmu, norisinās Latvijas nedēļa Baltijas jūrā, ko rīko AS Tallink Latvija sadarbībā ar Live Riga un Tūrisma attīstības valsts aģentūru.
17. un 18. novembrī, Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā, ar plašām tūrisma iespējām Latvijā uz prāmja M/S Isabelle iepazīstināja Daugavpils novada TIC tūrisma speciāliste Anna Čapule.
Lietišķā Latgale
Kai īrosts, nedelis beiguos gaidoms lobs raidejumu "Pi myusim Latgolā" cyklys:
  • catūrtdin 17:30 (atkuort.pīktdīņ 10:30 i 19:30, sastdīņ 11:00) stuosteisim par Andrejdīnu - deļ kuo tei svietejama i ar kū eipaša (stāstīsim par Andrejdienu – kāpēc tā svinama un ar ko īpaša)
  • pīktdin 18:30 (atkuort.sastdīņ 13:00) atkluosim, kaids atbolsts tān Latgolā ir “eipašim bārnim” (atklāsim, kāds atbalsts šobrīd Latgalē ir bērniem ar īpašām vajadzībām)
  • sastdin 16:00 (atkuort.svātdīņ 16:00) gastiesim Preiļūs pi sūļuotuoja seniora Normunda Ivzāna, kas aizsūļuojs jau da pasauļa koluma zaltam (viesosimies Preiļos pie soļotāja seniora Normunda Ivzāna, kurš aizsoļojis jau līdz pasaules kaluma zelta medaļām)
Sports
Latvijas handbola Virslīgas otrā Visu Zvaigzņu spēle nākamā gada 14.martā norisināsies vienā no valsts handbola lielpilsētām Ludzā.
"Ludza ir viens no mūsu lielākajiem handbola centriem valstī. Šeit ir liela pašvaldības interese organizēt handbola pasākumus un attīstīt šo sporta veidu. Šis būs nozīmīgs un īpašs pasākums visā reģionā," Zvaigžņu spēles vietas izvēli paskaidroja Latvijas Handbola federācijas ģenerālsekretārs Anrijs Brencāns.
Dažādi
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz pārvadātāja SIA „Dekom” ierosinājumu, sakarā ar pasažieru plūsmas samazināšanos, veikt grozījumus maršrutā Nr.5905 „Rēzekne – Stolbovka” un Nr.6544 „Rēzekne – Mežāre – Lidosta” un saskaņā ar Sabiedriskā transporta padomes 2014.gada 31.oktobra lēmumu Nr.2 2.2.punktu, Direkcija veica vairākus grozījumus.
Notikumu kalendārs
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) notikumi
Latgale
Informatīva pasākuma laikā jauniešiem būs iespējams smelties zināšanas un gūt nepieciešamo informāciju un praktisko pieredzi par to kas ir bizness un uzņēmējdarbība, kā līdz tam nonākt, vai tas ir sarežģīti un saņemt atbildes uz aktuāliem jautājumiem, kā piemēram:
Kāpēc vērts kļūt par uzņēmēju? Pamatnosacījumi un svarīgākie lēmumi, uzsākot uzņēmējdarbību. Uzņēmējs kā personība – vai es to spēju? Vai es būšu veiksmīgs uzņēmējs? Kā izvērtēt savu biznesa ideju – cik tā ir dzīvotspējīga? Kur meklēt finansējumu savas biznesa idejas īstenošanai? Kādas ir atbalsta programmas un pieejamais ES fondu finansējums biznesa uzsācējiem?
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Kr.Valdemāra 1, Daugavpils
Šā gada 2.decembrī Daugavpilī notiks Ekonomikas ministrijas organizētais forums „Atbalsts uzņēmējiem”. Pasākumā komersanti tiks informēti par šobrīd pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī par plānotajām ES fondu programmām 2014 . - 2020. gada plānošanas periodā.
Rēzeknē, Hotel Latgale, Atbrīvošanas alejā 98, konferenču zālē „Rāzna”;
Kultūras ministrijas ES programmas "Eiropa pilsoņiem" informācijas punkts sadarbībā ar reģionālajiem ES struktūrfondu informācijas centriem aicina piedalīties informatīvajos semināros „Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” (2014-2020) piedāvātās iespējas pašvaldībām un pilsoniskās sabiedrības organizācijām 2015.gadam”.
Dažādi notikumi
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Izstādes
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
Šogad, no septembra līdz pat decembrim Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē būs skatāma vēsturiska izstāde no Līvānu stikla muzeja krājuma.
Kultūras norises
Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22a), Daugavpils
Šī gada 5. decembrī Vienības nama koncertzālē Sonora VAICE /soprāns/, Jānis ĶIRSIS /tenors/ un Ilze OZOLIŅA /klavieres/ uzstāsies koncertprogrammā „Itāļu opermūzikas šedevri”.
Apmācības
Latgales reģions
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotā projekta „Nacionālais integrācijas centrs” ietvaros tiek organizēts apmācību kurss „Starpkultūru komunikācija” (I līmenis), lai paaugstinātu valsts pārvaldes, pašvaldību un to iestāžu darbinieku, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvju, kas strādā vai nākotnē savā darbā varētu saskarties ar trešo valstu pilsoņiem , starpkultūru komunikācijas prasmes.
Pieteikšanās termiņš apmācībām nosūtot reģistrācijas anketu elektroniski uz e-pasta adresi nic@sif.lv ir 2014.gada 28.novembris.
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) aicina Daugavpils seniorus, kuri vēlas iemācīties strādāt ar datoru un iepazīt aizraujošo Interneta pasauli, pieteikties bezmaksas datorpratības kursiem.
Pieteikšanās kursiem, sazinoties ar LCB vadītājas vietnieci Dz. Stupāni (Rīgas iela 22A, Daugavpils, tālrunis 65476341, e-pasts: dzidra.stupane@lcb.lv).
Transports
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par izmaiņām vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe.
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"