Latgale.LV
 
LV EN RU
Pirmdiena, 2017. gada 23. janvāris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS

Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv

Paliks tavs darbīgais gājums –
Tik auglīgu mūžu neizdzēš riets.
Caur kokiem un bērniem būs turpinājums
Tai saulainai gaitai, ko beidzi tu iet.
(M. Bendrupe)

Latgales plānošanas reģiona Attīstības padome un Latgales plānošanas reģiona kolektīvs
izsaka visdziļāko līdzjūtību Monvīdam Švarcam, tēvu mūžībā pavadot.

Jaunākās ziņas
Trešdien, 18. janvārī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone dosies reģionālajā vizītē uz Daugavpili.
Vizītes ietvaros Valsts prezidentam paredzēta tikšanās ar Daugavpils pilsētas domes vadību un deputātiem, kā arī tikšanās un diskusija ar uzņēmējiem.
Pašvaldības
Ludzas pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Kā ziņo Latvijas sabiedriskais medijs, šogad paredzēts pieņemt izmaiņas, kurās pirmo reizi Latvijas tiesiskajā regulējumā būs definēta sociālā uzņēmējdarbība un tās mērķi. Tādā veidā nākotnē reālu valsts un pašvaldību atbalstu varēs saņemt uzņēmumi, kuros nodarbina cilvēkus ar invaliditāti, pirmspensijas vecuma cilvēkus un citas cilvēku grupas, kas pakļautas sociālās atstumtības riskam.
Šobrīd Latvijā jau ir no 80 līdz 120 sociālie uzņēmumi. Taču realitātē tie darbojas vai nu nevalstiskajā sektorā, vai arī retākos gadījumos – kā jebkurš cits uzņēmums.
Izglītība
Līdz 31. janvārim notiek pieteikšanās Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Mūžizglītības centra kursiem „LEGO ROBOTIKA PEDAGOGIEM I”.
Jauniešiem
Ludzas pašvaldība ir iesaistījusies projekta “Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.
Kultūra
Pēteris Gailums piedzima 1962. gadā 22. februārī Ludzas rajona (tagad Rēzeknes novada) Rogovkā. Keramiķis mācījās Nautrēnu vidusskolā, tad no 1978. – 1982. g. apguva māla prasmi Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolas (tagad Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola) Keramikas nodaļā. Māla veidošanas māku apguva Anitas Bernānes un Janīnas Gribustes vadībā. Keramiķis, meklējot ceļu uz tautas podniecību, apmeklēja daudzu meistaru darbnīcas, cienīja Ādama Kāpostiņa meistarību.
Sabiedriskais transports
Atsaucoties iedzīvotāju lūgumam, no 2017.gada 23.janvāra SIA "Daugavpils autobusu parks" ieviesīs abonementa biļetes vēl 20 reģionālajos maršrutos. Tādējādi kopumā pasažieriem būs iespēja tās iegādāties braucieniem kādā no 40 pārvadātāja apkalpoto maršrutu posmiem bijušajā Daugavpils rajonā. Iegādājoties abonementa biļeti, regulārie pasažieri par braucienu sabiedriskajā transportā maksās lētāk.
Dažādi
Madonas pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.
Projekta īstenotāji: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un partneri - Rēzeknes novada pašvaldība, Ludzas pašvaldība, Līvānu pašvaldība, Madonas pašvaldība, biedrība „Latvijas Inovatoru apvienība” un biedrība „Biomasas Tehnoloģiju centrs”.
Notikumu kalendārs
Latgale
Sākot ar 2017.gadu, uzņēmumi, kas plāno attīstīt savu saimniecisko darbību Latgales reģionā, var pieteikties un saņemt nodokļu atlaides Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā (Latgales SEZ).
Pieteikšanās kārtība un nosacījumi ir skatāmi vietnē http://www.latgale.lv/lv/lsez/pieskirsanas_kartiba.
Tā kā uzņēmēju interese par LSEZ atbalstu ir liela, tad Latgales plānošanas reģions organizē informatīvo semināru ciklu reģiona pašvaldībās.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Atbrīvošanas aleja 95A, Rēzeknes novada domes konferenču zāle
Labklājības ministrija aicina uz informatīvajiem semināriem reģionos par reģistrēšanos un atbalsta saņemšanas iespējām
ESF projektā “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai”!
Seko līdzi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"