Latgale.LV
 
LV EN RU
Piektdiena, 2014. gada 29. augusts
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Rīga, Tirgoņu iela 11, LV – 1050, tālrunis 67224044
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Pašvaldības
Žurnāla IEVA 27. augusta numurā apceļojam Preiļus un iepazīstam latgaliešu stiprumu un gudrību. Žurnālā lasi par etnomūziķi Kristīni Kārkli-Puriņu, kinorežisoru Jāni Streiču, Daini Skuteli, leļļu meistari Vladlenu, uzņēmuma Re&Re vadītāju Aināru Pauniņu, Mariju Aglonieti un citiem.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) Gada balvas konkursā par 2013. gada darbības rezultātiem šogad apbalvojums piešķirts divām RSEZ komercsabiedrībām – finiera saplākšņa ražotnei „VEREMS” RSEZ SIA lielo/vidējo komercsabiedrību grupā un metālapstrādes uzņēmumam SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ mazo komercsabiedrību grupā. Vairākām RSEZ komercsabiedrībām piešķirti Atzinības raksti par ieguldījumu RSEZ attīstībā. Apbalvojumi pasniegti RSEZ gadskārtējā svinīgā pasākumā 2014. gada 22. augustā.
Izglītība
Katru septembri Rēzeknes Augstskolas (RA) jaunais studiju gads sākas ar Zinību dienas pasākumu un skaisto tradīciju – RA Rozes svētkiem, kuros satiekas visi pirmā kursa studenti. Interesantos uzdevumos un aktivitātēs jaunie studenti iepazīst viens otru un parāda, cik viņi spēj būt radoši un talantīgi. Rozes svētku noslēgumā no pirmkursnieku vidus allaž tiek izvēlēts viens pāris – meitene un puisis – kuri kļūst par RA Rozi un Bruņinieku.
Uzņēmējdarbība
Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros laika periodā no 2014. gada 26. augusta līdz 2015. gada jūnijam rīkos mācību seminārus Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultantiem, uzņēmējiem, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjiem u.c. interesentiem.
Kultūra
„Starptautiskais festivāls - laboratorija „Telpa - Daugavpils 2014”” ir turpinājums jau pāgājušajā gadā Daugavpilī aizsāktajai teātra tradīcijai. Lai gan šogad pasākums ir plāšāka mēroga, tomēr tā galvenā ideja ir saglabāta, proti, ar radošo teātra jomas pārstāvju palīdzību tiks „atdzīvināta” vēsturiskā Daugavpils cietokšņa bijušā Kara hospitāļa ēka.
Lietišķā Latgale
Ari itymā nedeļas nūgalē gaidoms lobs raidejumu cikls "Pi myusim Latgolā":
  • catūrtdin 17:30 - atkluosim, cik modernai tān Zīmeļlatgolā pasuokušs sorguot kuļturas montuojumu (atkuort.pīktdīņ 10:30 i 19:30, sastdīņ 11:00);
  • pīktdin 18:30 - myusu pusē vaicuosim lynus i skaidruosim voi Latgola vys vēļ ir lynu kūpieju zeme (atkuort.sastdīņ 13:00);
  • sastdin 16:00 - gastiesim pi Valentīnas Mičules - dobyszineibu školuotuojas ar folkloru dvieselē - i uzzinuosim, kai jaunīšus dasaisteit tradicionālajai folklorai (atkuort.svātdīņ 16:00).
Nevalstiskās organizācijas
Atzīmējot olimpisko gadu pasaulē 9. augustā Maltas pagasta stadionā tika realizēts biedrības „Maltys zīds” iniciatīvu projekts „Maltas pagasta atklātā olimpiāde jauniešiem”, kura mērķis bija veicināt jauniešu lietderīga brīvā laika pavadīšanu un popularizēt Maltas un apkārtējo pagastu jauniešu vidū aktīvo atpūtu.
Dažādi
Rēzeknes pilsētas bērni piedalījās vasaras nometnē - Pilsētnieki ienāk laukos!, ko rīkoja biedrība "Sporta klubs "Dinamo LAT"" un atbalstīja Latvijas Vides aizsardzības fonds.
Nometne notika no 07.07.2014. līdz 13.07.2014.
Notikumu kalendārs
Kārsavas novads
Jau tradicionāli, augusta nogalē, Kārsavā norisināsies novada svētki, kuri pulcēs novadniekus kopīgās izklaidēs, dejās un dziesmās. Novada svētki tiks atklāti ar fotogrāfa N. Mortukāna foto izstādi “Atskatoties uz noieto laiku Kārsavā”. Svētki turpināsies līdz 30. augustam, kurus noslēgs svētku koncerts "Sauļa bryda rudzu lauku" Kārsavas brīvdabas estrādē.
Preiļu novads
Jau otro gadu Preilu novada svētki notiek vasaras izskaņu krāsās. Šogad gaidām ikvienu uz svētku pasākumiem, koncertiem un jautrām izdarībām no 28. līdz 30. augustam.
Laipni aicināti Preiļos ! Baudīsim svētkus – mūzikā un tikšanās priekā vienam ar otru!
Konferences
Viesnīca “Dinaburg”, Dobeles iela 39, Daugavpils
Jaunieši, pašvaldību (tai skaitā – pašvaldību jauniešu centri), valsts un nevalstiskā sektora pārstāvji – tiekamies Latgales reģionālajā jauniešu konferencē, lai iepazītos viens ar otru, dalītos ar savu pieredzi, dzirdētu veiksmes stāstus, veidotu sadarbību un novērtētu jauniešus kā resursu Latgales reģiona attīstībai! Pieteikšanās līdz 2014.gada 16.septembrim.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Nacionālās bibliotēkas ēkā
Lai dalītos pieredzē, uzsvērtu tautas kultūrvēstures saglabāšanu un akcentētu amatniecības nozīmi reģionu ekonomikas stiprināšanā, 21.oktobrī Rīgā, jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā norisināsies Eiropas amatniecības konference „Amatu prasmes ilgtspējīgas ekonomikas veidošanai”.
Teātris
Rēzeknes Kultūras un atpūtas parks, Raiņa iela 29a
29. augustā plkst. 17.00
Rēzeknes kultūras un atpūtas parkā (Raiņa ielā 29a) ikvienu aicinām uz pasākumu, lai gaiši un priecīgi atvadītos no vasaras un sagaidītu rudeni!
Polijas teātra „NIKOLI” (Krakova) izrāde!
Dažādi notikumi
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz VAS „Latvijas dzelzceļš” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar kontakttīkla rekonstrukcijas darbiem ceļa posmā Skrīveri - Aizkraukle, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe.
Višķu estrāde, Daugavpils novads
Vasaras izskaņā - 29.augustā Daugavpils novadā, Višķu estrādē notiks vērienīgs vasaras sezonas noslēguma pasākums - "Saldie 80'tie". Plkst: 19:00 notiks vērienīgs koncerts, kur 40 gadu jubilejas koncerttūres ietvaros uz skatuves uzstāsies leģendārā Latvijas grupa - CREDO, ar labāko dziesmu programmu 2 stundu garumā.
Izstādes
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
2014. gada 5. augustā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā notiks mākslinieces Agras Ritiņas gleznu personālizstādes „Pļava” atklāšana.
22.08.2014 15:00 - 06.09.2014 17:00 Antons Ušpelis “…nu mans kamols ir gadiem biezs”
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
22.augustā plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) notiks Antona Ušpeļa 70.dzīves jubilejai veltītās KERAMIKAS IZSTĀDES “…nu mans kamols ir gadiem biezs” ATKLĀŠANA! Izstādē ar gleznām un keramikas darbiem piedalās arī Aivars, Vēsma un Jumis Ušpeļi.
Izstāde skatāma līdz 6.septembrim.
Kultūras norises
01.08.2014 20:00 - 31.08.2014 18:00 Kultūras notikumi augustā Latgales vēstniecībā GORS
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Augusts Latgales vēstniecībā GORS ar jaunās sezonas sparu tiks uzsākts kino un mūzikas zīmē, kad nedēļas nogales baudīt Latgalē īpaši tiek gaidīti viesi no tuvākām un tālākām vietām.
Rēzeknes pilsēta
Zinību mēnesī – SEPTEMBRĪ – Rēzeknē piedāvājam bagātīgu un dažādu kultūras programmu – ir vērts izbaudīt Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu, Teātra-studijas “Joriks” jaunās sezonas un jaunās ēkas atklāšanas pasākumus, 10.Baroka mūzikas dienas, 8.Starptautisko teātru festivālu “Soli pa solim” un vēl citus košus un krāsainus notikumus, kas katra personīgajā dzīvē var ienest skaistas un neaizmirstamas izjūtas.
Apmācības
Daugavpils novada Kultūras centrs, Dobeles iela 30, Daugavpils
Daugavpils novada Kultūras pārvalde ir uzsākusi Sabiedrības integrācijas fonda finansētā projekta „Latviešu valodas apguve Daugavpils novadā un pilsētā" īstenošanu un aicina uz bezmaksas latviešu valodas kursiem!
Daugavpils Universitāte
Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Mūžizglītības, kultūras un zinātnes komunikācijas biedrība "Intelekta parks" aicina pieteikties dalībai projektā „Latviešu valodas un Latvijas kultūras kanona integrēta apguve mazākumtautību pārstāvjiem un nepilsoņiem Būsim pazīstami: Latvijas Kultūras kanons” un pilnveidot latviešu valodas prasmi, apmeklēt "Valodas runātāju klubiņu", iepazīt Latvijas Kultūras kanonu un piedalīties mācību ekskursijās.
Pieteikšanās kursiem no 2014. gada 4. augusta līdz 1. septembrim.
Mācību cents "LatInSoft", Ģimnāzijas iela 7/9, Daugavpils
Lai nodrošinātu iespēju apgūt vai pilnveidot latviešu valodas prasmes pieaugušajiem Latvijas iedzīvotājiem un līdz ar to pilnvērtīgāk integrētos sabiedrībā, mācību centrs “LatInSoft”, Sabiedrības integrācijas fonda no Valsts budžeta finansētās programmas “Latviešu valodas apguve” ietvaros ir uzsācis projekta “Latviešu valodas apguve” (projekta numurs: 2014.LV/LV/1/2-3) realizāciju.
Kursu dalībnieku reģistrācija sāksies 2014. gada 1. septembrī.
Mācību centrs "BUTS", 18. novembra iela 18a - 208, Daugavpils
Ar š.g. 1.augustu mācību centrs „BUTS” uzsāk īstenot Sociālās integrācijas fonda (SIF) administrēto projektu valsts budžeta finansētā programmā „Latviešu valodas apguve” LATGALES reģionā, kura ietvaros paredzēts izglītot 120 pieaugušos Latvijas mazākumtautību iedzīvotājus un nepilsoņus, sniedzot iespēju apgūt vai pilnveidot latviešu valodas prasmes, paaugstinot tās par vienu pakāpi.
Ziemeļlatgales biznesa centrs, Vidzemes iela 2b, Balvi
2014. gada 10. un 11. septembrī Balvu novada pašvaldības aģentūras Ziemeļlatgales Biznesa centrā, Vidzemes ielā 2B, Balvos aicinām lauksaimniecības produkcijas ražotājus, mājražotājus piedalīties arodapmācībā 16 akadēmisko stundu apjomā!
Līdzdalības maksājums 21.34 EUR.
Vietu skaits ierobežots. Apmācību noslēgumā sertifikāts.
"Lietišķā Latgale" piedāvā

Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"