Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2014. gada 23. oktobris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Rīga, Tirgoņu iela 11, LV – 1050, tālrunis 67224044
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Š.g. 7.-8.novembrī Daugavpils kultūras un sporta pilī norisināsies ikgadējā izstāde – gadatirgus „Uzņēmēju dienas 2014” Daugavpilī. Izstāde nemainīgi pulcē dažādu nozaru uzņēmumus un iestādes!
Dalību izstādē var pieteikt LTRK Dienvidlatgales nodaļā līdz 27.10.2014. Vietu skaits ierobežots!
Pašvaldības
Kapsulas ievietošana kādā no būvobjektiem jau kļuvusi par dažādu uzņēmumu un iestāžu tradīciju. Rēzeknē kopš augusta mēneša, pateicoties uzņēmēju iniciatīvai, ražošanas darbu apjoms strauji audzis, tāpēc radusies nepieciešamība uzsākt jauna Biomasas koģenerācijas stacijas un šķeldas žāvēšanas iekārtas būvi.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
No 2014. gada 23. līdz 27. septembrim Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) pārvaldes, Rēzeknes pilsētas un novada pašvaldību pārstāvji piedalījās Moldovas Ziemeļu reģiona attīstības dienās, kuru laikā semināros un diskusijās dalījās pieredzē par uzņēmējdarbību Eiropas Savienības kontekstā, investīciju piesaisti reģionu attīstībai Latvijā un Moldovā.
Izglītība
Lai iepazīstinātu Latgales iedzīvotājus un plašāku auditoriju ar modernizēto Autotransporta programmu, Malnavas koledža 10.10.2014. rīkoja konferenci “Transports un loģistika 2014”. Malnavas koledža svinīgi atklāja autoelektronikas testēšanas laboratoriju, jauno tālmācības sistēmu, uzlabotos studiju kursus automobiļu diagnostiskā, dzinēju vadības sistēmās, elektronikā, loģistikā, kā arī parakstīja ilgtermiņa sadarbības vienošanos ar nozares asociācijām par informācijas apmaiņu, kopīgiem projektiem un praksēm.
Kultūra
Daugavpils teātrī 23. oktobrī pirmizrādi piedzīvos vērienīgs, spilgts un muzikāls iestudējums „Īsa pamācība mīlēšanā”. Rūdolfa Blaumaņa feļetons, kurš sarakstīts pagājušā gadsimta sākumā un kļuvis par pamatu vairākām izrādēm un spēlfilmai, jaunas krāsas iegūs Daugavpils teātrī. Jauniestudējums ar maestro Raimonda Paula mūziku, Arnolda Liniņa dramatizējumā, režisors - Oļegs Šapošņikovs, bet par izrādes vizuālo noformējumu rūpējas mākslinieki Kristaps Skulte un Dāvids (Romans Andrejevs).
Tūrisms
Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA” rīko tūrisma konkursu, lai veicinātu jaunu, kvalitatīvu tūrisma produktu radīšanu un popularizētu tos gan vietējo iedzīvotāju, gan arī ārvalstu tūristu vidū.
Konkursa „VEIKSMĪGĀKAIS JAUNAIS TŪRISMA PRODUKTS 2014” ietvaros vērtēšanas komisija 2014. gada 16. oktobrī izskatīja pieteikumus nominācijām un „Gada jaunais tūrisma produkts” atbilstoši vērtēšanas kritērijiem.
Lietišķā Latgale
Ikgadējā lauksaimnieku konkursa “Sējējs” nominācijā “Ģimene lauku sētā” šogad laurus plūca Onužānu ģimene no Rēzeknes novada Kantinieku pagasta zemnieku saimniecības “Zemīši”. Aizvadītajā sestdienā radio raidījums “Pi myusim Latgolā”, kas dzirdams radio “Ef-Ei” un “Divu krastu radio”, viesojās pie Anitas un Valda Onužāniem, lai noskaidrotu, kā viņi paspēj audzināt 3 meitas, ceļot, gleznot, piedalīties folkloras kopas dzīvē, uzturēt savu saimniecību un gūt tik labus rezultātus konkursā.
Nevalstiskās organizācijas
Biedrība „Radošās Idejas” ir veikusi pētījumu par Balvu novada nevalstiskā sektora darbību un iespējām tā pilnveidošanai. Pētījuma pirmajā daļā ir veikts Balvu novada nevalstiskā sektora kvantitatīvs izvērtējums, izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes apkopoto statistiku, Uzņēmumu reģistra un Balvu novada pašvaldības informāciju. Pētījuma otrajā daļā, balstoties uz 2013.gada nogalē un 2014.gada sākumā sagatavoto anketu un apkopoto NVO kontaktinformāciju, atspoguļoti Balvu novada NVO anketēšanas rezultāti. Pētījuma trešajā daļā sniegti priekšlikumi NVO darbības pilnveidošanai Balvu novadā.
Dažādi
Paziņojums:
Līvānu Romas katoļu Svētā Miķeļa Erceņģeļa baznīcā 2014.gada 29.oktobrī plkst.11.00 - DIEVKALPOJUMS, veltīts Monsinjora Pētera Vilcāna pieminekļa iesvētīšanai. Piedalās Rēzeknes- Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis.
Papildu informācija mājas lapā - www.monsinjorspeterisvilcans.lv ; sadaļā -Aktualitātes
Notikumu kalendārs
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”, 4.stāva konferenču zāle, Krasta iela 31, Rēzekne
Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) aicina pašvaldību vadītājus un speciālistus, kas ikdienā nodarbojas ar attīstības plānošanas dokumentu sagatavošanu un uzraudzību, piedalīties seminārā par datu izmantošanu politikas veidošanā un uzraudzībā: „Investīciju piesaistes indekss pašvaldībām un tā pielietojums”.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
23.10.2014 10:00 - 20.11.2014 16:00 Semināri pašvaldību darbiniekiem Balvos
Balvi
Norvēģijas finanšu instrumenta 2009. – 2014.gada perioda programmas projekta ietvaros ir paredzēts īstenot „Zināšanu eņģeļi” apmācību programmu, kas ietvers simulācijas spēles, praktiskās organizācijas komandās, komandu darbu prezentācijas, diskusijas pašvaldību darbiniekiem, kuri nodarbojas ar attīstības plānošanas un uzņēmējdarbības vecināšanas jautājumiem.
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" ,Rēzekne, Krasta iela 31
Šā gada 24. oktobrī Rēzeknē notiks Ekonomikas ministrijas organizētais forums „Atbalsts uzņēmējiem”. Pasākumā komersanti tiks informēti par šobrīd pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī par plānotajām ES fondu programmām 2014 . - 2020. gada plānošanas periodā.
Kr.Valdemāra 1, Daugavpils
Šā gada 2.decembrī Daugavpilī notiks Ekonomikas ministrijas organizētais forums „Atbalsts uzņēmējiem”. Pasākumā komersanti tiks informēti par šobrīd pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī par plānotajām ES fondu programmām 2014 . - 2020. gada plānošanas periodā.
Dažādi notikumi
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Daugavpils pilsēta
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka Direkcija, atsaucoties uz CBF SIA „Binders” vēstuli, ir saskaņojusi divas Pagaidu ceļa zīmju shēmas Daugavas ielas un Saules ielas krustojumam.
No š.g. 13.līdz 31.oktobrim plānoti transporta kustības ierobežojumi Saules ielas un Daugavas ielas krustojumā Daugavpils pilsētā.
Izstādes
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
Šogad, no septembra līdz pat decembrim Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē būs skatāma vēsturiska izstāde no Līvānu stikla muzeja krājuma.
Daugavpils pilsēta
Aicinām Jūs apskatīt Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” profesionālās ievirzes izglītības programmas (Mākslas skolas) Rudens plenēra izstādi „Dažāda Daugavpils”. Izstāde apskatāma no 30.septembra Daugavpils dzelzceļa stacijā, grāmatnīcas „Globuss” skatlogos (Vienības nams) un „Saules skolas” (Parādes ielā 7) 2. stāva gaitenī.
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
3. starptautiskā mūzikas un mākslu festivāla „Daugavpils – ReStArt 2014” ietvaros 8. oktobrī plkst. 12.00 Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) aicina uz fotomākslinieces Olgas Salnikovas personālizstādes „Iespaidi” atklāšanu bibliotēkas abonementā.
Izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma no 8. līdz 31. oktobrim darbdienās no plkst. 11.00 līdz 20.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
8.oktobrī plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) notiks Magones Boleiko personālizstādes „ Urbānās Haikas” atvēršana. Izstādē skatāmas gan gleznas, gan instalācijas, ko papildina arī video materiāli.
Izstāde apskatāma līdz 11.novembrim.
Poļu kultūras centrs, Varšavas iela 30, Daugavpils
2014. gada 9. oktobrī plkst. 16.30 Poļu kultūras centrā notiks izstādes “Dzimtās zemes ainavas” atklāšana, kurā būs apskatāmas Jāņa Daukštes gleznas.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
15.oktobrī plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) tiks atvērta Tatjanas Paļčukas – Rikānes gleznu izstāde „Klusā daba ar mūziku”, kas atklāj autores iekšējās pasaules dziļumu un harmoniskās attiecības ar dabu. Iedvesmu saviem darbiem autore radusi braucienos pa Eiropu, galerijās un muzejos baudot renesanses, holandiešu, itāļu un citus pasaules dārgumus. Pavisam nesen – 2014.gada aprīlī, piedaloties izstādē Palermo, Itālijā, autore ieguvusi titulu „Labākais mūsdienu mākslinieks”.
15.10.2014 16:00 - 25.10.2014 16:00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītāju vaļasprieki
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
2014. gada 15. oktobrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā notiks ikgadējās rokdarbu izstādes „Lasītāju vaļasprieki” atklāšana.
Izstāde būs apskatāma līdz 25. oktobrim.
Kultūras norises
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Latviešu populārās mūzikas leģendas, labi pārbaudīts teātris, ugunīgas romu dejas, jaunuzvedums, piedzīvojumi bērniem un izcils pianists – tas viss oktobra kultūras notikumu piedāvājumā Latgales vēstniecībā GORS.
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Grupa “Menuets” 45 gadu jubilejas turnejas ietvaros sniegs koncertu Rēzeknē, 14.novembrī plkst. 19:00.
Programma ar lakonisku un vienlaikus jaudīgu virsrakstu – “Esam!”, kurā iekļautas visu laiku labākās „Menueta” dziesmas, būs grupas dalībnieku dāvana gan saviem faniem visā Latvijā, gan pašiem sev 45. jubilejā.
Apmācības
Daugavpils novada Kultūras centrs, Dobeles iela 30, Daugavpils
Daugavpils novada Kultūras pārvalde ir uzsākusi Sabiedrības integrācijas fonda finansētā projekta „Latviešu valodas apguve Daugavpils novadā un pilsētā" īstenošanu un aicina uz bezmaksas latviešu valodas kursiem!
Viesu nams „Rāznas līcis”, Rēzeknes novads, Čornajas pagasts
Aicinām jauniešu centra darbiniekus piedalīties neformālās izglītības apmācībās par pieredzes apmaiņu un sadarbības veidošanu jaunatnes darbā „Neturi sveci zem pūra”.
2014. gada 22.-24.oktobrī, Latgales reģionā, viesu namā „Rāznas līcis”, Rēzeknes novadā, Čornajas pagastā (Pieteikšanās šeit: http://ejuz.lv/jcdlatgale, pieteikšanās termiņš 8.oktobris, rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2014. gada 10.oktobrim)
Transports
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz PS „Skonto būve, BMGS, ACB un Binders” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar otrā sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri-Krustpils un SIA „LDZ Infrastruktūra” Daugavpils reģionālā centra iesniegumu par tehnoloģisko „logu” piešķiršanu sakarā ar „A” tipa kapitālā remonta veikšanu posmā Sakstagals-Rēzekne 2, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe.
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"