Latgale.LV
 
LV EN RU
Pirmdiena, 2016. gada 25. jūlijs
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS

Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
12. jūlijā Rēzeknē darbu uzsāka Latvijas Radio (LR) Latgales multimediju studija, kas izveidota Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) “Latgales elektronisko mediju programmas” ietvaros. Studijas uzdevums ir nodrošināt reģionālās informācijas plūsmu visās LR programmās, veidot saturu portālam LSM.lv, kā arī nākotnē attīstīt kopprojektus ar Latvijas Televīziju (LTV). Rēzeknes studijas darbībai Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija piešķīra finansējumu 155 tūkstošu eiro apmērā.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Investīciju un attīstītības aģentūrai (LIAA) sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu inovāciju motivācijas programmas īstenošanai. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) inovācijas veicinošu pasākumu īstenošanai pieejami 4,5 miljoni eiro.
Izglītība
Šī gada 6. jūlijā Akadēmiskās informācijas centrā notika licencēšanas komisijas sēde, kas pieņēma lēmumu par licences piešķiršanu Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai (RTA) 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmai „Ražošanas loģistika”. Programma pēc licences iegūšanas ir akreditēta līdz studiju virziena „Ražošana un pārstrāde” akreditācijas termiņa beigām – 2019. gadam. RTA ir vienīgā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kas piedāvā studijas tieši ražošanas loģistikā, ko pozitīvi novērtēja arī licencēšanas ekspertu komisija.
Kultūra
5. jūlijā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas abonementā tiks atklāta akvareļu izstāde „Neapdziedātais Latvijas skaistums”. Ekspozīcijā iekļauto darbu autors ir teju pirms ceturtdaļgadsimta aizsaulē aizgājušais Augusts Kristiņš – plašākai publikai mazpazīstams Rīgas mākslinieks.
Lietišķā Latgale
Šoreiz raidījuma „Pi myusim Latgolā” viesojoties Vladislava Lōča Latgaļu rakstniecības muzejā, kopā ar tā vadītāju Pēteri Loci uzgājuši kādu unikālu skaņu plati „Latgola runoj”, kurā dzirdamas trimdas latgaliešu balsis un stāsti.
Nevalstiskās organizācijas
Biedrība "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs"(DNVOAC) informē, ka ir noslēgusies Latgales NVO projektu programmas 2016 izvērtēšana.
Projektu programmas ekspertu komiteja izsaka pateicību Latgales biedrībām, kas Programmai kopā iesniedza 56 projektus, savām aktivitātēm prasot vairāk nekā 98,4 tūkstošus eiro. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, šie rādītāji pieauguši teju par 20%.
Sabiedriskais transports
Rēzeknes novada svētku pasākumu norises laikā Ančupānu kartodromā no 2016.gada 23.jūlija plkst.12:00 līdz 24.jūlija plkst.09:00 noteikti satiksmes ierobežojumi. Autoceļa P36 Rēzekne – Gulbene posmā no Rēzeknes pilsētas robežas līdz krustojumam ar A12 Jēkabpils – Rēzekne – Ludza – Krievijas robeža (Terehova) būs atļauta tikai vienvirziena kustība virzienā uz Rēzekni. Atļautais maksimālais ātrums šajā ceļa posmā būs 30 km/h.
Notikumu kalendārs
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Rīgas iela 2, Daugavpils
Latgales plānošanas reģions šī gada 27. jūlijā aicina projektā “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā” (DI) iesaistīto Latgales pašvaldību Sociālo dienestu vadītājus un citus interesentus piedalīties sanāksmē par projekta ieviešanas aktualitātēm un pieredzes apmaiņas vizītē Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādē “Sociālais dienests”.
“Višķezers”
Biedrība “Latgolys Studentu centrs” aicina jauniešus līdz 29. jūlijam pieteikties dalībai seminārā “Atzolys”, kas norisināsies viesu namā “Višķezers” no 18. līdz 21. augustam.
Seminārs tiek rīkots ar mērķi veicināt jauniešu aktīvu iesaistīšanos demokrātiskas un pilsoniskas sabiedrības veidošanā, tos izglītojot jautājumos, kas saistīti ar sociālekonomiskiem faktoriem un Latgales novada reģionālajām savpatībām un kultūras īpatnībām. Semināru un projekta īstenošanu finansē „Sabiedrības integrācijas fonds”.
Kultūras norises
Daugavpils
I Latvijas Starptautiskā keramikas biennāle uzsāks darbu 2016. gada 15. jūlijā ar konkursa izstādes „Martinsona balva” un Daugavpils keramiķu izstādes atklāšanu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Izstāde “Martinsona balva” būs viens no biennāles nozīmīgākajiem pasākumiem Dalībai izstādē pieteicās 298 mākslinieki no 44 valstīm. Starptautiska biennāles žūrija, kuras sastāvā bija Elaine O. Henry (ASV), Bernd Pfannkuche (Vācija), Sirin Kocak Ozeskici (Turcija), Jane Jermyn (Īrija), Simcha Even-Chen (Izraēla), Ilona Romule (Latvija) un Valentīns Petjko (Latvija), eksponēšanai izstādē izvēlējās 110 starptautisku mākslinieku darbus un 26 Latvijas mākslinieku darbus (BIENNALES DALĪBNIEKI).
Seko līdzi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"