Latgale.LV
 
LV EN RU
Otrdiena, 2016. gada 30. augusts
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS

Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Ministru prezidents Māris Kučinskis piektdien, 26. augustā un sestdien, 27. augustā, apmeklēja divas Latgales pilsētas – Daugavpili un Krāslavu, un neformāli tikās ar Igaunijas premjerministru Tāvi Reivasu, kā arī Lietuvas premjerministru Alģirdu Butkeviču.
Tikšanās ietvaros visas trīs amatpersonas apsprieda jautājumus, kas saistīti situāciju reģionā un Eiropā kopumā, Eiropas nākotni pēc Lielbritānijas referenduma par tās izstāšanos no Eiropas Savienības, kā arī šovasar aizvadītā NATO samita rezultātiem un citām aktualitātēm.
Jaunākās ziņas
25.augustā, pēc Tiesībsarga J.Jansona uzaicinājuma, lai uz vietas apsekotu un izvērtētu esošo situāciju klātienē, VSAC “Kalkūni” ieradās LM ministra J.Reirs.
Ministrs norādīja, ka tiks turpināta sāktā "Kalkūnu" slēgšanas izvērtēšana, kas sākta vēl maijā. "Kamēr izvērtēšana nav noslēgta, nevaru paziņot savu lēmumu. Vienīgais - lēmums par "Kalkūnu" slēgšanu nav galīgs," skaidroja Reirs.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Šā gada 12. augustā svinīgā pasākumā jau piekto gadu tika pasniegti apbalvojumi Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) komercsabiedrību Gada balvas konkursa uzvarētājiem. Izvērtējot 2015. gada rādītājus, “Gada uzņēmuma” apbalvojums tika piešķirts trim RSEZ komercsabiedrībām: uzņēmumiem “NewFuels” RSEZ SIA un “VEREMS” RSEZ SIA lielo/vidējo komercsabiedrību grupā un uzņēmumam “Rēzeknes Dzirnavnieks” RSEZ AS mazo komercsabiedrību grupā.
Izglītība
23. – 25. augustā Viļānos notiks pētnieciska ekspedīcija „Pa Stefānijas Uļanovskas pēdām”.
Kultūra
Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) 2016. gada 2. projektu konkursā Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) ir guvusi atbalstu ilgtermiņa projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtas aktivitāšu īstenošanai (piesaistītais finansējums – EUR 750). Projekta ietvaros no septembra līdz 2016. gada nogalei Daugavpilī tiks organizētas desmit lasītāju tikšanās ar pieciem populāriem latviešu literātiem – Ingu Gaili, Evu Mārtužu, Gundegu Repši, Māru Cielēnu un Ilmāru Šlāpinu.
Lietišķā Latgale
Šoreiz raidījuma “Pi myusim Latgolā” veidotāji devušies uz Latvijas senāko pilsētu Ludzu, kur viesojās Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrā, lai noskaidrotu, ar ko nodarbojas jauniešu Ludzā un kādas izaugsmes iespējas saskata nelielajā Austrumlatvijas pilsētā.
Nevalstiskās organizācijas
Izvērtējot 2016. gada pirmajos divos projektu konkursos iesniegto projektu kvalitāti un atbilstību programmas “Erasmus+” vadlīnijām, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ir apstiprinājusi 88 jaunatnes jomas projektus, piešķirot finansējumu teju 2 miljonu eiro (1 909 589, 48 eiro) apmērā.
Sabiedriskais transports
Valsts SIA Autotransporta direkcija informē, ka 2016.gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos tika pārvadāti nepilni 15 miljoni pasažieru, kas ir par 5,8% mazāk nekā analogā periodā pērn. Pasažieru skaita izmaiņas saistītas ar Latvijas iedzīvotāju skaita samazinājumu un darbspējīgo iedzīvotāju un studentu pārcelšanos uz pilsētām. Turklāt pēdējos gados iedzīvotāji arvien vairāk izvēlas ikdienā pārvietoties ar privāto automašīnu. Neskatoties uz pasažieru skaita kritumu, maršrutu tīkla apjoms šā gada pirmajā pusgadā pieaudzis par 1,16%, sastādot 39,5 miljonus kilometru. Autotransporta direkcija turpina darbu pie dažādu pasākumu īstenošanas, lai piesaistītu pasažierus sabiedriskajam transportam.
Notikumu kalendārs
Teātris
Kultūras norises
Rēzekne
1. septembrī no plkst. 10.00–16.00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) notiks Zinību dienai veltīts pasākums “Senā skola muzejā”
Skola klāt! Jaunā mācību gada sākums ir svarīgs laika atskaites punkts arī muzejā. Jau sesto gadu notiks pasākums “Senā skola muzejā”, lai skolēniem kopā ar ģimeni būtu iespēja svinēt svētkus un vienlaikus izzināt vēsturi.
Seko līdzi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"