Latgale.LV
 
LV EN RU
Svētdiena, 2016. gada 7. februāris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Izsludinot četrus konkursus par radio un TV programmu veidošanu Latgalē, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ir sākusi ieviest “Latgales elektronisko mediju programmu,” kuras mērķis ir stiprināt Latgales informatīvo sasaisti ar pārējiem Latvijas apgabaliem un garantēt, ka pierobežā dzīvojošie Latvijas iedzīvotāji tiek informēti par valstī notiekošajiem procesiem un starptautisko notikumu attīstību.
Jaunākās ziņas
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē piektdien, 2016.gada 5.februārī, informēja pašvaldības par jau drīzumā pieejamo Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu projektiem, kuru mērķis ir uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstīšana un kas tiks realizēti Latgalē un Alūksnē.
Izglītība
Sengrieķu mitoloģija liecina, ka Urāna un Gajas meita – atmiņas dieviete Mnēmosine – Olimpa valdniekam Zevam dzemdējusi deviņas meitas – mūzas, kuru ziņā tika nodotas dažādas cilvēka radošās darbības jomas un viņa spēja atcerēties paveikto un pieredzēto: Kalliopei (episkā dzeja), Erato (mīlas dzeja), Eitērpei (mūzika), Melpomēnei (traģēdija), Polihimnijai (himnas), Terpsihorai (dejas), Talijai (komēdija) un Urānijai (astronomija), bet Klio pārziņā tika nodota vēsture. Mūzu pienākumu sadale liecina, ka vēsturi senie grieķi uzskatīja par nozīmīgu cilvēka radošas un pārveidojošas darbības liecību, aktualizējot nepieciešamību atcerēties un zināt savas tautas pagātni. Valdīja uzskats, ka spēju atcerēties, kā arī izteikt domas runā, cilvēki saņem no Mnēmosines un savām attiecībām ar mūzām.
Kultūra
No 2016. gada 5. februāra līdz 10. aprīlim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāmas trīs jaunas izstādes – Jāņa Murovska izstāde NEIZPROTAMĀ ATTĀLUMA SAJŪTA, UPB mākslas kolekcijas izstāde CETURKSNIS un Irīnas Ošlejas izstāde KLERKOPOLĒ?
Sports
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) sporta nodarbību vadītājs Aivars Kaupužs iepazīstina ar sporta dzīvi RTA, ar basketbola komandas RTA/VRK sekmēm Studentu basketbola līgas turnīrā, kā arī ar to, kas jauns norisinās citos sporta veidos.
Notikumu kalendārs
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) notikumi
Latvija
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) aicina novadu pašvaldības līdz 2016. gada 16. februārim (ieskaitot) iesniegt projektu idejas Eiropas Savienības fondu finansējumam ar mērķi veikt ieguldījumus uzņēmējdarbībai nepieciešamās publiskās infrastruktūras un industriālo pieslēgumu izveidei. Šādu projektu īstenošanas rezultātā ilgtermiņā pašvaldībās tiks piesaistītas komersantu investīcijas un radītas papildu darbavietas privātajā sektorā, palielinot ekonomisko aktivitāti un nodarbinātību reģionos.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Kooperatīva ielā 6 (3.stāvā), Preiļos
Preiļu novada uzņēmējdarbības centrs šī gada 9. februārī pulksten 11.00 Kooperatīva ielā 6 (3.stāvā), Preiļos rīko mācību semināru mazā biznesa veicējiem un uzsācējiem.
Semināra tēmas:
Ieņēmumu-izdevumu žurnāla aizpildīšana /VID pārstāve Mārīte Jokste/
Preču pavaddokumentu noformēšana /VID pārstāve Mārīte Jokste/
Pamatprasības pārtikas produktu marķēšanai /PVD Dienvidlatgales pārvaldes vadītāja vietniece Diāna Pastare/
Rīga, viesnīca “Bellevue Park Hotel Riga”, Slokas ielā 1
“Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem un to atbalstam 2016. gadā pieejami 2 697 427.00 eiro. Speciālisti, kas ikdienā strādā ar jauniešiem un jauniešu līderiem un kuriem līdz šim nav pieredzes “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu rakstīšanā, aicināti piedalīties Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras organizētajā bezmaksas seminārā.
Seminārā īpaši aicināti piedalīties tie organizāciju pārstāvji, kuru reģionos līdz šim nav īstenoti “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projekti.
Preiļi
RSU Darba drošības un vides veselības institūts organizē profesionālās pilnveides semināru „FIZIKĀLO darba vides riska faktoru novērtēšana”
Semināra mērķis ir nodrošināt ar informāciju par svarīgākajām problēmām, riska novērtējumu, risinājumiem un labo praksi saskaroties ar darba vides fizikālajiem riska faktoriem (piemēram, troksni, vibrāciju u. c.).
Dažādi notikumi
Latgale
20. februārī norisināsies vēl nebijis pasākums „Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kura ietvaros, visas dienas garumā, Balvu, Viļakas, Kārsavas un Baltinavas novados notiks ziemīgas aktivitātes.
Kultūras norises
Daugavpils
Seko līdzi


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"Lietišķā Latgale" piedāvā

"Pi myusim Latgolā!"Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"