Latgale.LV
 
LV EN RU
Svētdiena, 2014. gada 23. novembris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Šī gada oktobra nogalē Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības (LUC) centrs ar LPR Attīstības padomes atbalstu izsludināja konkursu ’’Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2014’’, paredzot godināt uzņēmumus 5 nominācijās – Lielākais nodokļu maksātājs, Lielākais darba devējs, Sociāli atbildīgs uzņēmums, Gada lauksaimnieks un Gada jaunais komersants.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros no šī gada 2.decembra līdz 4.decembrim rīko pašvaldību un uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju vizīti uz Poliju.
Izglītība
Špoģu vidusskola lauku vidusskolu grupā ieņēma pirmo vietu, saņemot Lielo Pūci un diplomu. Šādu apbalvojumu Špoģu vidusskola saņēma jau 2011.gadā, bet četrus gadus bija otrajā vietā lauku vidusskolu grupā. Špoģu vidusskola saņēma arī Mazo Pūci un diplomu nominācijās latviešu valodā un literatūrā (mazākumtautību skolām) un matemātikā lauku vidusskolu grupā, ziņoja direktora vietniece izglītības jomā Antra Dombrovska un direktors Jānis Belkovskis.
Kultūra
Daugavpils teātrī novembra beigās pirmizrāde būs muzikālam, košam iestudējumam visai ģimenei „Leo - mazais lauva”, režisors Oļegs Šapošņikovs. Mūsu teātra vēsturē pirmais bērnu mūzikls kļūs par īstu notikumu bērniem un pieaugušajiem, jo nelīdzināsies tradicionālajām mazajiem skatītājiem domātajām izrādēm.
Šīs izrādes ietvaros aicinām visus izmantot jaunu akciju - „Ģimenes biļete” jeb „Ģimenes komplekts” kas darbosies uz 26. novembra izrādi 18.30.
Tūrisms
Šonedēļ uz prāmja M/S Isabelle, kas dodas no Rīgas uz Stokholmu, norisinās Latvijas nedēļa Baltijas jūrā, ko rīko AS Tallink Latvija sadarbībā ar Live Riga un Tūrisma attīstības valsts aģentūru.
17. un 18. novembrī, Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā, ar plašām tūrisma iespējām Latvijā uz prāmja M/S Isabelle iepazīstināja Daugavpils novada TIC tūrisma speciāliste Anna Čapule.
Lietišķā Latgale
Kai īrosts, nedelis beiguos gaidoms lobs raidejumu "Pi myusim Latgolā" cyklys:
  • catūrtdin 17:30 (atkuort.pīktdīņ 10:30 i 19:30, sastdīņ 11:00) stuosteisim par Andrejdīnu - deļ kuo tei svietejama i ar kū eipaša (stāstīsim par Andrejdienu – kāpēc tā svinama un ar ko īpaša)
  • pīktdin 18:30 (atkuort.sastdīņ 13:00) atkluosim, kaids atbolsts tān Latgolā ir “eipašim bārnim” (atklāsim, kāds atbalsts šobrīd Latgalē ir bērniem ar īpašām vajadzībām)
  • sastdin 16:00 (atkuort.svātdīņ 16:00) gastiesim Preiļūs pi sūļuotuoja seniora Normunda Ivzāna, kas aizsūļuojs jau da pasauļa koluma zaltam (viesosimies Preiļos pie soļotāja seniora Normunda Ivzāna, kurš aizsoļojis jau līdz pasaules kaluma zelta medaļām)
Nevalstiskās organizācijas
Viļakas Jauniešu iniciatīvu centrs izveidojis pilsētā pirmo ielu vingrošanas sporta laukumu, kur turpmāk treniņus aizvadīs vietējie ielu vingrošanas sporta pārstāvji un ikviens interesents varēs pilnveidot savu fizisko formu. Finansējumu sporta laukuma izveidei centrs ieguva, uzvarot Narvesen rīkotajā projektu konkursā Diena kā piedzīvojums, kurā visā Latvijā tika noteiktas labākās iniciatīvas jauniešu aktīva dzīvesveida atbalstam.
Dažādi
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz pārvadātāja SIA „Dekom” ierosinājumu, sakarā ar pasažieru plūsmas samazināšanos, veikt grozījumus maršrutā Nr.5905 „Rēzekne – Stolbovka” un Nr.6544 „Rēzekne – Mežāre – Lidosta” un saskaņā ar Sabiedriskā transporta padomes 2014.gada 31.oktobra lēmumu Nr.2 2.2.punktu, Direkcija veica vairākus grozījumus.
Notikumu kalendārs
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Rēzekne, Atbrīvošanas alejā 95a, mazā zāle
Latgales plānošanas reģions aicina vietējo pašvaldību speciālistus piedalīties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras informatīvajā seminārā "Aktuālākais par Vietējo ģeodēzisko tīklu un jauno augstumu sistēmu - EVRS" un SIA „Eurofortis IT” seminārā „Jaunas iespējas novadu attīstības plānošanai, sekojot izcilības pieejas principiem”, kurš notiks 2014.gada 24.novembrī Rēzeknē, Rēzeknes novada pašvaldības ēkā, Atbrīvošanas alejā 95a, mazajā zālē.
Kr.Valdemāra 1, Daugavpils
Šā gada 2.decembrī Daugavpilī notiks Ekonomikas ministrijas organizētais forums „Atbalsts uzņēmējiem”. Pasākumā komersanti tiks informēti par šobrīd pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī par plānotajām ES fondu programmām 2014 . - 2020. gada plānošanas periodā.
Rēzeknē, Hotel Latgale, Atbrīvošanas alejā 98, konferenču zālē „Rāzna”;
Kultūras ministrijas ES programmas "Eiropa pilsoņiem" informācijas punkts sadarbībā ar reģionālajiem ES struktūrfondu informācijas centriem aicina piedalīties informatīvajos semināros „Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” (2014-2020) piedāvātās iespējas pašvaldībām un pilsoniskās sabiedrības organizācijām 2015.gadam”.
Dažādi notikumi
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Izstādes
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
Šogad, no septembra līdz pat decembrim Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē būs skatāma vēsturiska izstāde no Līvānu stikla muzeja krājuma.
Kultūras norises
Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22a), Daugavpils
Šogad, 23. novembrī Vienības nama koncertzālē dziedās pazīstamais krievu romanču meistars, daugavpilietis Sergejs Pimanovs.
Koncertā piedalīsies: Latvijas Nacionālās operas solists Rihards Mačanovskis, vīru koris „Forte” - diriģents Jevgeņijs Ustinskovs, akordeoniste Natālija Japerte (Anglija, Latvija), vijolniece Olga Pimanova, Aleksejs Pimanovs, koncertmeistare Elīna Bambāne un muzikālo daļu literārā stāstījumā savienos Daugavpils teātra aktieris Jurijs Losevs.
Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22a), Daugavpils
Šī gada 5. decembrī Vienības nama koncertzālē Sonora VAICE /soprāns/, Jānis ĶIRSIS /tenors/ un Ilze OZOLIŅA /klavieres/ uzstāsies koncertprogrammā „Itāļu opermūzikas šedevri”.
Apmācības
Latgales reģions
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotā projekta „Nacionālais integrācijas centrs” ietvaros tiek organizēts apmācību kurss „Starpkultūru komunikācija” (I līmenis), lai paaugstinātu valsts pārvaldes, pašvaldību un to iestāžu darbinieku, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvju, kas strādā vai nākotnē savā darbā varētu saskarties ar trešo valstu pilsoņiem , starpkultūru komunikācijas prasmes.
Pieteikšanās termiņš apmācībām nosūtot reģistrācijas anketu elektroniski uz e-pasta adresi nic@sif.lv ir 2014.gada 28.novembris.
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) aicina Daugavpils seniorus, kuri vēlas iemācīties strādāt ar datoru un iepazīt aizraujošo Interneta pasauli, pieteikties bezmaksas datorpratības kursiem.
Pieteikšanās kursiem, sazinoties ar LCB vadītājas vietnieci Dz. Stupāni (Rīgas iela 22A, Daugavpils, tālrunis 65476341, e-pasts: dzidra.stupane@lcb.lv).
Transports
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par izmaiņām vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe.
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"