Latgale.LV
 
LV EN RU
Otrdiena, 2015. gada 13. oktobris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
No šī gada 01.oktobra Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) ar LPR Attīstības padomes atbalstu organizē konkursu ’’Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2015’’. Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Latgales plānošanas reģiona uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Latgales reģionā, veicināt Latgales plānošanas reģiona uzņēmēju atpazīstamību, plašsaziņas līdzekļos popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus Latgalē.
Pašvaldības
30. septembrī un 1. oktobrī Preiļu novada domē pulcējās 25 novada iedzīvotāji – uzņēmēju, publiskās pārvaldes institūciju, nevalstisko organizāciju, radošās industrijas, izglītības sektora un jauniešu pārstāvji, lai piedalītos situācijas analīzes un ideju radīšanas pasākumā – nākotnes pilsētas spēlē „Preiļu novads – mūsu mājas šodien un rīt”, ko vadīja sertificēta spēles vadītāja Vita Brakovska. Pasākums tika organizēts ar domu veicināt novada iedzīvotāju līdzdalību Preiļu novada mārketinga stratēģijas izstrādē, caur kopradi radīt idejas novada pievilcības paaugstināšanai un tūristu skaita pieaugumam, kā arī aktivizēt iedzīvotāju radošās izpausmes novada vides kvalitātes uzlabošanai.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Šī gada 6. oktobrī Balvos Ekonomikas ministrija organizēja forumu „Atbalsts uzņēmējiem”, lai informētu komersantus par šobrīd pieejamo un tuvākajā laikā plānoto atbalstu uzņēmējdarbībai. Atsaucība no uzņēmēju puses bija negaidīti liela un pasākumā dalību ņēma gandrīz 100 interesentu.
Izglītība
Kā jau katru gadu, arī šogad „Exigen Services Latvia” septiņiem izcilākajiem Latvijas augstskolu informācijas tehnoloģiju (IT) jomas studentiem piešķīra stipendijas par kopējo summu EUR 10 500.
Uzņēmējdarbība
No šī gada 5.oktobra līdz 7.oktobrim Latgales reģiona uzņēmējus pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji darba vizītē apmeklēja Oslo Norvēģijā.
Vizīti rīkoja Latgales Plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecību Norvēģijā.
Kultūra
Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, sadarbojoties ar literāti un žurnālisti Annu Rancāni, ir uzsākusi darbu pie pētnieciskā darba veikšanas un materiālu apkopošanas, kas turpmāk tiks izmantots grāmatas par Terēzi Broku veidošanā.
Dažādi
Eiropas Savienības (ES) fondu potenciālajiem un esošajiem projektu iesniedzējiem, kā arī ikvienam interesentam, kas vēlas uzzināt par Kohēzijas politikas un ES fondu sniegto ieguldījumu Latvijas izaugsmē un attīstībā, tagad pieejama modernizēta un lietotājam draudzīgāka mājaslapa www.esfondi.lv. Tajā atrodama aktuālā informācija par Finanšu ministrijas pārvaldībā esošajiem ES fondiem – Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu un Kohēzijas fondu.
Notikumu kalendārs
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Daugavpils
Lai nodrošinātu Latgales kultūras, tradīciju saglabāšanu un popularizēšanu, Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA” no šī gada 28. septembra uzsāk apmācību ciklu tūristu mītņu saimniekiem un tūrisma pakalpojuma sniedzējiem „Neizzinātā Latgale!”

Projekta mērķis ir paaugstināt zināšanu līmeni viesu namu saimniekiem un personām, kas uzņem tūristus un viesus par Latgales vēsturi, kultūru un tradīcijām, tādā veidā paaugstinot tūrisma pakalpojuma kvalitāti un papolarizējot Latgales reģionu.
Preiļu novada kultūras centra Mazajā zālē, Raiņa bulvārī 28, Preiļos.
Valsts reģionālās attīstības aģentūra (turpmāk – Aģentūra) aicina Aģentūras administrēto Eiropas Savienības (ES) fondu finansēto projektu īstenotājus piedalīties Latgales plānošanas reģiona ekspertu forumā „Vai ES nauda ir palīdzējusi uzlabot dzīvi reģionos?”.
LLU galvenā ēka, Jelgava
Latvijas Lauksaimniecības universitātes, LR Zemkopības ministrijas un Ziemeļvalstu ministru padomes birojs Igaunijā ir apvienojuši spēkus bioekonomikas attīstīšanai Latvijā un ekspertu tīklojuma izveidei visā Baltijas jūras reģionā. Šī gada 15. oktobrī tiek organizēts bioekonomikas forums “Opening and clustering bioeconomy sectors”.
Dažādi notikumi
Rēzekne
Jau ceturto gadu Rēzeknē tiek organizēta Karjeras nedēļa, kas šogad notiks no 12. līdz 16. oktobrim. Tās laikā jaunieši varēs iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Skolēni varēs piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas.
Seko līdzi


 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"