Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2016. gada 5. maijs
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Lai iepazīstinātu ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem arī tos iedzīvotājus, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālo valsts svētku parādi 18.novembrī Rīgā, pirms vairākiem gadiem aizsardzības nozare aizsāka jaunu tradīciju – valsts Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, kādā no Latvijas novadiem organizēt Nacionālo bruņoto spēku dienu.Pirmā šāda diena notika 2012.gadā Rēzeknē, bet gadu vēlāk – Kuldīgā. 2014.gadā bruņotie spēki Brīvības svētkus svinēja Valmierā. Savukārt 2015.gadā svētkus svinēja Jelgavā – pilsētā, kura atzīmēja dibināšanas 750 gadadienu.
Šogad 4.maijā - Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 26.gadadienā – Nacionālo bruņoto spēku diena noritēs Krāslavā.
Jaunākās ziņas
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards par prioritāriem uzdevumiem Valdības rīcības plānā Deklarācijas par Māra Kučinska vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai izvirzījis klimata politiku, atkritumu apsaimniekošanas sistēmas pilnveidošanu, Latgales reģiona izaugsmi un pašvaldību sadarbības teritoriju veidošanu.
Pašvaldības
Otrdien un trešdien, 3. un 4.maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs dosies reģionālajā vizītē uz Latgali, kur Krāslavas pagastā plānota tikšanās ar lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Zaļo tehnoloģiju inkubators līdz šā gada 9. maijam aicina biznesa ideju autorus iesniegt videi draudzīgu un inovatīvu biznesa ideju pieteikumus pirmsinkubācija atbalsta saņemšanai.
Zaļo tehnoloģiju inkubatorā biznesa ideju autoriem ir iespēja notestēt savu ideju, saņemt finansiālu atbalstu, kā arī saņemt palīdzību klientu piesaistē. Zaļo tehnoloģiju inkubators sniedz pirmsinkubācijas un inkubācijas pakalpojumus:
Izglītība
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un Rīgas Ekonomikas augstskola maijā piedalīsies Valsts asinsdonoru centra (VADC) rīkotajās asins ziedošanas sacensībās.
LRAA un LPR
Sestdien, 30.aprīlī, Rīgā notiks 9. Starptautiskais tūrisma filmu festivāls “Tourfilm – Rīga 2016”, kurā tiks vērtētas, demonstrētas un godalgotas tūrisma īsfilmas, kas prezentē tūrisma produktu vai noteiktu pilsētu, reģionu vai valsti kā tūrisma galamērķi. No iesūtītajām 350 filmām uz finālu tika atlasītas 165 filmas no 44 valstīm, tostarp arī “LETA Video” īsfilma “Investēt Latgalē”, ko pasūtījis Latgales plānošanas reģions.
Kultūra
No 18. aprīļa līdz decembrim Preiļu 1. pamatskolas muzejā (Daugavpils iela 34) Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājuma izstāde „Kalējs kala, smēde dedza...”.
Kalējs radās reizē ar dzelzi un kalēja amats ir viens no senākajiem. Par to, ka šādi vīri dzīvojuši, vēsta liecības, kas atrastas pilskalnos un senajās apmetnēs. Jau vēlajā dzelzs laikmetā kalēji sākuši attīstīt savas prasmes kādā noteiktā virzienā – viens kala ieročus, cits darbarīkus, bet kāds cits bija rotu meistars. Vēlāk, kad kalēji strādājuši muižkungu pakļautībā, viņiem nebūt nav bijušas brīvas rokas, lai darītu ko un cik vēlas, - vispirms bija jāizkaļ noteikts apjoms muižas vajadzībām, un tikai tad drīkstēja kalt arī citiem, nopelnot sev iztiku. Kalēji izgatavoja lauksaimniecības un amatniecības darbarīkus, dzirnavu un celtņu dzelzs detaļas, apkala zirgus, ratus un ragavas.
Tūrisms
Daugavpils cietoksnī no 2. maija līdz 1. novembrim apmeklētājiem katru dienu ir atvērta 1. krasta lunete - kordegardes ēka. Te darbojas informācijas punkts tiem apmeklētājiem, kas cietoksnī dodas pa restaurētajiem Nikolaja vārtiem no Daugavas puses (Daugavas ielas). Tādejādi ir iespēja saņemt cietokšņa kartes un pirmo informāciju par to, kā orientēties cietoksnī.
Sports
30.aprīlī, Daugavpilī notika atklātās sacensības sporta vingrošanā "Spartietis", kurās Daugavpils komanda sīvā cīņā izcīnīja ceļojošo kausu, informē komandas treneris Aivars Plāte.
Sabiedriskais transports
Ir noslēgusies konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu deviņās lotēs Kurzemes un Latgales plānošanas reģionā pretendentu iesniegto piedāvājumu vērtēšana. Saskaņā ar vērtēšanas rezultātiem AS Liepājas autobusu parks ir ieguvusi tiesības sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus lotē Aizpute un Priekule, SIA Tukuma auto – Kuldīga un Saldus, SIA Daugavpils autobusu parks – lotē Krāslava. Atbilstoši iepirkumu procedūrai konkursa uzvarētājs ir tiesīgs sagatavoties pakalpojuma sniegšanas uzsākšanai 180 dienas no līguma noslēgšanas brīža. Lotē Ventspils, Daugavpils, Preiļi un Rēzekne atkārtoti tiks sludināts atklātais konkurss, ņemot vērā, ka neviens no pretendentu iesniegtajiem piedāvājumiem neatbilda konkursa nolikumam.
Dažādi
Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā (Nikolaja ielā 5) no 30.aprīļa būs skatāma Mērtrauku ekspozīcija.
Ekspozīcijas lielāko daļu veido dažādu laiku stikla pudelītes. Tās ir gan tintnīcas, gan smaržu un zāļu pudelītes. Apskatāmas arī vidēja izmēra pudeles, kas pārsvarā ir padomju laika piena pudeles, kuras jaunākā paaudze vairs neatpazīst. Apskatāmas arī dažādu citādu dzērienu pudeles.
Notikumu kalendārs
Konferences
Vācija
Forums sniegs iespēju satikties NVO, jaunatnes organizāciju un padomju pārstāvjiem, vietēja un reģionāla līmeņa jaunatnes politikas īstenotājiem un programmas ”Erasmus+: Jaunatne darbībā” nacionālo aģentūru pārstāvjiem un izteikt viedokli par Eiropas jaunatnes stratēģijas ieviešanu. Tas norisināsies no 2016. gada 27. līdz 28. jūnijam Bonnā, Vācijā.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Latvija
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) aicina uz semināriem par izsludināto projektu iesniegumu atlasi un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu, kas pieejams pasākuma „Praktiskas ievirzes pētījumi” ietvaros.
Semināru laikā klātesošie tiks informēti par nosacījumiem atbalsta saņemšanai, kā arī projekta iesnieguma sagatavošanu un iesnieguma veidlapas aizpildīšanu. Tāpat semināros tiks sniegta informācija par Eiropas Savienības fondu projektu e-vides lietošanu – kā kļūt par tās lietotāju un kā iesniegt projektu šajā vidē.
Viļna
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija aicina Latvijas partnerus no Latgales un Zemgales pieteikties Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas (Programma) pieredzes apmaiņas un partneru meklēšanas forumā.
Dažādi notikumi
Latvija
Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot oglekļa dioksīda izmešu daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par ēku siltumnoturību, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.
Kārsavas novads
Dedzinātavas saimnieks Jānis Krivtežs aicina 21. maijā doties uz Kārsavas novadu - “Latgolys šmakovkys” atklāšanas svētkiem, kur varēs baudīt izslavēto latgaliešu viesmīlību, degustēt pašbrūvēto šmakovceņu, gardi ēst, izsmieties Baltinavas teātra “Palādas” izrādē “Ontons i Anne” un laisties jestros dančos zaļumballē.
Izstādes
21.05.2016 19:00 - 22.05.2016 00:00 Muzeju nakts 2016
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos
Šogad, 21. maijā Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā kā ierasts norisināsies Vislatvijas Muzeju nakts 2016.
Kultūras norises
Daugavpils novads
Daugavpils novada Līksnā no 2016. gada 1. līdz 3. jūlijam jau sesto reizi notiks lielākais jaunās latgaliešu mūzikas festivāls „Muzykys Skrytuļs‟, pulcinot mūziķus, kuri dažādos žanros rada dziesmas latgaliski. Kā informē pasākuma rīkotāji, festivāls notiks trīs dienas un tajā piedalīsies vairākas viesu grupas arī no ārzemēm.
Seko līdzi


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"