Latgale.LV
 
LV EN RU
Otrdiena, 2014. gada 21. oktobris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Rīga, Tirgoņu iela 11, LV – 1050, tālrunis 67224044
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Kopš Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) pērn pavasarī uzsāka piedāvāt reģionālās mobilitātes programmu, šo iespēju jau ir izmantojuši 350 strādājošie, to skaitā 168 cilvēki ar reģionālās mobilitātes programmas atbalstu darbu atradušu šī gada 9 mēnešos. Tāpat kā pērn, arī šogad visvairāk reģionālās darba mobilitātes programmas dalībnieku ir Latgalē - 60, tad seko Vidzeme - 46, Kurzeme - 27, Zemgale - 21 un Rīgas reģions, kur pasākumā šogad ir iesaistījušies 14 cilvēki. Arī šogad vairums pasākuma dalībnieku (93%) izmantoja iespēju saņemt tieši transporta izdevumu kompensāciju un tikai 7% - īres izdevumu atlīdzību. Maksimālā summa, ko nodarbinātais kompensācijā var saņemt četru mēnešu laikā ir 398,40 euro.
Pašvaldības
Līdzas Japānai, Krievijai un Amerikai arī Latvija ir kļuvusi par brīvās cīņas sporta veida lielvalsti. Daugavpilī tika godināta Anastasija Grigorjeva, kura no Pasaules čempionāta atgriezusies ar godam izcīnītu bronzas medaļu.
Tagad intensīvi tiek strādāts pie gatavošanās olimpiskajām spēlēm, kas pēc diviem gadiem notiks Brazīlijā. Lai būtu iespēja attīstīties šim sporta veidam, jāpateicas arī pašvaldībai par labiekārtoto infrastruktūru.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
Lai sekmētu uzņēmējdarbības attīstību Rēzeknes novada teritorijā un atbalstītu jauniešu biznesa ideju īstenošanu, Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde izsludina konkursu par finansējuma piešķiršanu jauno uzņēmēju projektiem 2014. gadā. Konkursā var piedalīties fiziskas vai juridiskas personas vecumā līdz 30 gadiem, kuras īsteno vai plāno īstenot uzņēmējdarbību Rēzeknes novada pagastu teritorijās.
Izglītība
Šoruden Rēzeknes Augstskola (RA) licencēja jaunu studiju programmu „Tehnoloģiju un inovāciju vadība”. Tā ir kopīgā akadēmiskā bakalaura studiju programma, kura paredzēta vidusskolu absolventiem. Izvēlētais studiju programmas virziens ir orientēts uz svarīgākajām ekonomikas attīstības tendencēm nākotnē – tehnoloģiju un inovāciju attīstību, nepieciešamību to sabalansēt ar ekonomikas izaugsmes iespējām.
Lietišķā Latgale
Kai īrosts nedeļas nūgalē gaidoms lobs raidejumu "Pi myusim Latgolā" cikls:
  • catūrtdin 17:30 (atkuort.pīktdīņ 10:30 i 19:30, sastdīņ 11:00) stuosteisim par pasaulī zynomuo rēzeknīša, rakstnīka, dzejnīka i literatūrzynuotnīka Jurija Tiņanova jubilejas svietiešonys pasuocīņim Rēzeknī - Starptautiskū teātru festivalu „Tiņanova rudens” (stāstīsim par pasaulē zināmā rēzeknieša, rakstnieka, dzejnieka un literatūrzinātnieka Jurija Tiņanova jubilejas svinēšanas pasākumiem Rēzeknē – Starptautisko teātru festivālu “Tiņanova rudens”)
  • pīktdin 18:30 (atkuort.sastdīņ 13:00) atkluosim, kur palykuse ogruokuo Strūžanu kūdras gūdeiba i skaidruosim, voi kūdru var saukt par Latgolys zaltu (atklāsim, kur palikusi agrākā Strūžānu kūdras godība un skaidrosim, vai kūdru var saukt par Latgales zeltu)
  • sastdin 16:00 (atkuort.svātdīņ 16:00) gastiesim pi “Skonai” i Guntras Kuzminas, mūziķes i školuotuojas, kurei nazabeist pīpildeit sapynus (viesosimies pie “Skonai” un Guntras Kuzminas, mūziķes un skolotājas, kas nebaidās piepildīt sapņus)
Nevalstiskās organizācijas
Biedrība „Radošās Idejas” ir veikusi pētījumu par Balvu novada nevalstiskā sektora darbību un iespējām tā pilnveidošanai. Pētījuma pirmajā daļā ir veikts Balvu novada nevalstiskā sektora kvantitatīvs izvērtējums, izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes apkopoto statistiku, Uzņēmumu reģistra un Balvu novada pašvaldības informāciju. Pētījuma otrajā daļā, balstoties uz 2013.gada nogalē un 2014.gada sākumā sagatavoto anketu un apkopoto NVO kontaktinformāciju, atspoguļoti Balvu novada NVO anketēšanas rezultāti. Pētījuma trešajā daļā sniegti priekšlikumi NVO darbības pilnveidošanai Balvu novadā.
Notikumu kalendārs
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”, 4.stāva konferenču zāle, Krasta iela 31, Rēzekne
Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) aicina pašvaldību vadītājus un speciālistus, kas ikdienā nodarbojas ar attīstības plānošanas dokumentu sagatavošanu un uzraudzību, piedalīties seminārā par datu izmantošanu politikas veidošanā un uzraudzībā: „Investīciju piesaistes indekss pašvaldībām un tā pielietojums”.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Latgale
Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros laika periodā no 2014. gada 26. augusta līdz 2015. gada jūnijam rīkos mācību seminārus Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultantiem, uzņēmējiem, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjiem u.c. interesentiem.
Nacionālās bibliotēkas ēkā
Lai dalītos pieredzē, uzsvērtu tautas kultūrvēstures saglabāšanu un akcentētu amatniecības nozīmi reģionu ekonomikas stiprināšanā, 21.oktobrī Rīgā, jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā norisināsies Eiropas amatniecības konference „Amatu prasmes ilgtspējīgas ekonomikas veidošanai”.
23.10.2014 10:00 - 20.11.2014 16:00 Semināri pašvaldību darbiniekiem Balvos
Balvi
Norvēģijas finanšu instrumenta 2009. – 2014.gada perioda programmas projekta ietvaros ir paredzēts īstenot „Zināšanu eņģeļi” apmācību programmu, kas ietvers simulācijas spēles, praktiskās organizācijas komandās, komandu darbu prezentācijas, diskusijas pašvaldību darbiniekiem, kuri nodarbojas ar attīstības plānošanas un uzņēmējdarbības vecināšanas jautājumiem.
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" ,Rēzekne, Krasta iela 31
Šā gada 24. oktobrī Rēzeknē notiks Ekonomikas ministrijas organizētais forums „Atbalsts uzņēmējiem”. Pasākumā komersanti tiks informēti par šobrīd pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī par plānotajām ES fondu programmām 2014 . - 2020. gada plānošanas periodā.
Kr.Valdemāra 1, Daugavpils
Šā gada 2.decembrī Daugavpilī notiks Ekonomikas ministrijas organizētais forums „Atbalsts uzņēmējiem”. Pasākumā komersanti tiks informēti par šobrīd pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī par plānotajām ES fondu programmām 2014 . - 2020. gada plānošanas periodā.
Dažādi notikumi
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Daugavpils pilsēta
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka Direkcija, atsaucoties uz CBF SIA „Binders” vēstuli, ir saskaņojusi divas Pagaidu ceļa zīmju shēmas Daugavas ielas un Saules ielas krustojumam.
No š.g. 13.līdz 31.oktobrim plānoti transporta kustības ierobežojumi Saules ielas un Daugavas ielas krustojumā Daugavpils pilsētā.
Izstādes
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
Šogad, no septembra līdz pat decembrim Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē būs skatāma vēsturiska izstāde no Līvānu stikla muzeja krājuma.
Daugavpils pilsēta
Aicinām Jūs apskatīt Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” profesionālās ievirzes izglītības programmas (Mākslas skolas) Rudens plenēra izstādi „Dažāda Daugavpils”. Izstāde apskatāma no 30.septembra Daugavpils dzelzceļa stacijā, grāmatnīcas „Globuss” skatlogos (Vienības nams) un „Saules skolas” (Parādes ielā 7) 2. stāva gaitenī.
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
3. starptautiskā mūzikas un mākslu festivāla „Daugavpils – ReStArt 2014” ietvaros 8. oktobrī plkst. 12.00 Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) aicina uz fotomākslinieces Olgas Salnikovas personālizstādes „Iespaidi” atklāšanu bibliotēkas abonementā.
Izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma no 8. līdz 31. oktobrim darbdienās no plkst. 11.00 līdz 20.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
8.oktobrī plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) notiks Magones Boleiko personālizstādes „ Urbānās Haikas” atvēršana. Izstādē skatāmas gan gleznas, gan instalācijas, ko papildina arī video materiāli.
Izstāde apskatāma līdz 11.novembrim.
Poļu kultūras centrs, Varšavas iela 30, Daugavpils
2014. gada 9. oktobrī plkst. 16.30 Poļu kultūras centrā notiks izstādes “Dzimtās zemes ainavas” atklāšana, kurā būs apskatāmas Jāņa Daukštes gleznas.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
15.oktobrī plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) tiks atvērta Tatjanas Paļčukas – Rikānes gleznu izstāde „Klusā daba ar mūziku”, kas atklāj autores iekšējās pasaules dziļumu un harmoniskās attiecības ar dabu. Iedvesmu saviem darbiem autore radusi braucienos pa Eiropu, galerijās un muzejos baudot renesanses, holandiešu, itāļu un citus pasaules dārgumus. Pavisam nesen – 2014.gada aprīlī, piedaloties izstādē Palermo, Itālijā, autore ieguvusi titulu „Labākais mūsdienu mākslinieks”.
15.10.2014 16:00 - 25.10.2014 16:00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītāju vaļasprieki
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
2014. gada 15. oktobrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā notiks ikgadējās rokdarbu izstādes „Lasītāju vaļasprieki” atklāšana.
Izstāde būs apskatāma līdz 25. oktobrim.
Kultūras norises
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Latviešu populārās mūzikas leģendas, labi pārbaudīts teātris, ugunīgas romu dejas, jaunuzvedums, piedzīvojumi bērniem un izcils pianists – tas viss oktobra kultūras notikumu piedāvājumā Latgales vēstniecībā GORS.
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Grupa “Menuets” 45 gadu jubilejas turnejas ietvaros sniegs koncertu Rēzeknē, 14.novembrī plkst. 19:00.
Programma ar lakonisku un vienlaikus jaudīgu virsrakstu – “Esam!”, kurā iekļautas visu laiku labākās „Menueta” dziesmas, būs grupas dalībnieku dāvana gan saviem faniem visā Latvijā, gan pašiem sev 45. jubilejā.
Apmācības
Daugavpils novada Kultūras centrs, Dobeles iela 30, Daugavpils
Daugavpils novada Kultūras pārvalde ir uzsākusi Sabiedrības integrācijas fonda finansētā projekta „Latviešu valodas apguve Daugavpils novadā un pilsētā" īstenošanu un aicina uz bezmaksas latviešu valodas kursiem!
Viesu nams „Rāznas līcis”, Rēzeknes novads, Čornajas pagasts
Aicinām jauniešu centra darbiniekus piedalīties neformālās izglītības apmācībās par pieredzes apmaiņu un sadarbības veidošanu jaunatnes darbā „Neturi sveci zem pūra”.
2014. gada 22.-24.oktobrī, Latgales reģionā, viesu namā „Rāznas līcis”, Rēzeknes novadā, Čornajas pagastā (Pieteikšanās šeit: http://ejuz.lv/jcdlatgale, pieteikšanās termiņš 8.oktobris, rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2014. gada 10.oktobrim)
Transports
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz PS „Skonto būve, BMGS, ACB un Binders” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar otrā sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri-Krustpils un SIA „LDZ Infrastruktūra” Daugavpils reģionālā centra iesniegumu par tehnoloģisko „logu” piešķiršanu sakarā ar „A” tipa kapitālā remonta veikšanu posmā Sakstagals-Rēzekne 2, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe.
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"