Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2014. gada 30. oktobris
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Rīga, Tirgoņu iela 11, LV – 1050, tālrunis 67224044
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 26379067
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Konkursa mērķis ir apzināt un godināt Latgales plānošanas reģiona uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Latgales reģionā, veicināt Latgales plānošanas reģiona uzņēmēju atpazīstamību, plašsaziņas līdzekļos popularizējot labas uzņēmējdarbības prakses piemērus Latgalē.
Pašvaldības
Šogad, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) un Līvānu novada pašvaldības atbalstam, Latgales mākslas un amatniecības centra radošā stikla darbnīca ir aprīkota ar jaunām stikla pūšanai nepieciešamām iekārtām un instrumentiem.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
20. oktobrī, Viļakas Kultūras un radošo industriju centrā notika Viļakas novada pašvaldības rīkotais pasākums uzņēmējiem. Pasākuma mērķis – iepazīstināt uzņēmējus ar ES fondu jaunā plānošanas perioda 2014. -2020. gada atbalsta programmām un to ieviešanas gaitu, termiņiem.
Izglītība
Oktobrī Rēzeknes Augstskolā Leonardo da Vinci programmas projekta „Improvement of Social Pedagogues Professional Qualification by Mediation Implementation“ (MeImp) No LLP-LdV-TOI-2013-LT-0141 ietvaros četras dienas notika seminārs „Mediācija skolā”, kurā piedalījās praktizējošie skolu sociālie pedagogi ne vien no Rēzeknes pilsētas un novada, bet arī no Rīgas, Saulkrastiem, Jēkabpils un Dagdas.
Kultūra
Šogad, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) un Līvānu novada pašvaldības atbalstam, Latgales mākslas un amatniecības centra radošā stikla darbnīca ir aprīkota ar jaunām stikla pūšanai nepieciešamām iekārtām un instrumentiem.
Tūrisms
Šogad, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) un Līvānu novada pašvaldības atbalstam, Latgales mākslas un amatniecības centra radošā stikla darbnīca ir aprīkota ar jaunām stikla pūšanai nepieciešamām iekārtām un instrumentiem.
Lietišķā Latgale
Kai īrosts nedeļas nūgalē gaidoms lobs raidejumu "Pi myusim Latgolā" cikls:
  • catūrtdin 17:30 (atkuort.pīktdīņ 10:30 i 19:30, sastdīņ 11:00) skaidruosim, kur i kai aug mozī Latgolys lauku aktīvisti – gastiesim pi Latgolys mozpulkim, kas itimā nedeļis nūgalī lelā pulkā tiksīs Rēzeknī “Zeimuļī” (skaidrosim, kur un kā aug mazie Latgales lauku aktīvisti – viesosimies pie Latgales mazpulkiem, kas šopiektdien kuplā skaitā pulcēsies Rēzeknes “Zeimuļī”)
  • pīktdin 18:30 (atkuort.sastdīņ 13:00) atkluosim, cik moderna lauksaimnīkuošona ir myusu pusē – skaidruosim, kai i voi īīšona Eiropā paleidziejuse zemnīkim palykt modernuoki (atklāsim, cik moderna lauksaimniekošana mūsu pusē – skaidrosim, kā un vai iestāšanās Eiropas Savienībā palīdzējusi mūsu puses zemniekiem palikt modernākiem)
  • sastdin 16:00 (atkuort.svātdīņ 16:00) jaunos Gaismys piļs pyrmajā izstuodē “Sākums” par lementaru i volūdu kruošonu izvaicuosim kolekcionaru Juri Cibuli (jaunās Gaismas pils pirmajā izstādē “Sākums” par ābeču un valodu krāšanu iztaujāsim kolekcionāru Juri Cibuli)
Dažādi
Latgales plānošanas reģions informē, ka Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, atsaucoties uz saņemto iesniegumu no SIA „Jēkabpils autobusu parks”, ir veikusi grozījumus reģionālajā starppilsētu nozīmes maršrutā Nr.7852 „Daugavpils – Jēkabpils”.
Izmaiņas stājas spēkā ar 2014.gada 1.novembri.
Notikumu kalendārs
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”, 4.stāva konferenču zāle, Krasta iela 31, Rēzekne
Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) aicina pašvaldību vadītājus un speciālistus, kas ikdienā nodarbojas ar attīstības plānošanas dokumentu sagatavošanu un uzraudzību, piedalīties seminārā par datu izmantošanu politikas veidošanā un uzraudzībā: „Investīciju piesaistes indekss pašvaldībām un tā pielietojums”.
Konferences
31.10.2014 10:30 - 14:30 Zinātniskā konference Ludzā
Ludzas novadpētniecības muzejs
Ludzā šī gada 31.oktobrī notiks zinātniskā konference "„Jaunas atziņas par apdzīvotību Ludzas ezera krastā/jaunu metožu pielietojuma iespējas arheoloģijā” Konferences pamatjautājums: Arheoloģiskā mantojuma izmantošana novada attīstībā".
Semināri, sanāksmes, tikšanās
23.10.2014 10:00 - 20.11.2014 16:00 Semināri pašvaldību darbiniekiem Balvos
Balvi
Norvēģijas finanšu instrumenta 2009. – 2014.gada perioda programmas projekta ietvaros ir paredzēts īstenot „Zināšanu eņģeļi” apmācību programmu, kas ietvers simulācijas spēles, praktiskās organizācijas komandās, komandu darbu prezentācijas, diskusijas pašvaldību darbiniekiem, kuri nodarbojas ar attīstības plānošanas un uzņēmējdarbības vecināšanas jautājumiem.
Latgales vēstniecībā GORS Adrese: Rēzekne, Pils iela 4
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Latvijas Garantiju aģentūru, SEB banku, Coface Latvia un SIA Seccredo Eiropas Biznesa atbalsta tīkla projekta ietvaros rīko semināru "Finanšu instrumenti uzņēmējdarbībai un eksportam".
Kr.Valdemāra 1, Daugavpils
Šā gada 2.decembrī Daugavpilī notiks Ekonomikas ministrijas organizētais forums „Atbalsts uzņēmējiem”. Pasākumā komersanti tiks informēti par šobrīd pieejamo valsts atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai, kā arī par plānotajām ES fondu programmām 2014 . - 2020. gada plānošanas periodā.
Dažādi notikumi
Daugavpils
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par Daugavas ielas posma no Vienības tilta līdz Vaļņu ielai rekonstrukciju.
Daugavpils pilsēta
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka Direkcija, atsaucoties uz CBF SIA „Binders” vēstuli, ir saskaņojusi divas Pagaidu ceļa zīmju shēmas Daugavas ielas un Saules ielas krustojumam.
No š.g. 13.līdz 31.oktobrim plānoti transporta kustības ierobežojumi Saules ielas un Daugavas ielas krustojumā Daugavpils pilsētā.
Izstādes
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
Šogad, no septembra līdz pat decembrim Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē būs skatāma vēsturiska izstāde no Līvānu stikla muzeja krājuma.
Daugavpils pilsēta
Aicinām Jūs apskatīt Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” profesionālās ievirzes izglītības programmas (Mākslas skolas) Rudens plenēra izstādi „Dažāda Daugavpils”. Izstāde apskatāma no 30.septembra Daugavpils dzelzceļa stacijā, grāmatnīcas „Globuss” skatlogos (Vienības nams) un „Saules skolas” (Parādes ielā 7) 2. stāva gaitenī.
Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils
3. starptautiskā mūzikas un mākslu festivāla „Daugavpils – ReStArt 2014” ietvaros 8. oktobrī plkst. 12.00 Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) aicina uz fotomākslinieces Olgas Salnikovas personālizstādes „Iespaidi” atklāšanu bibliotēkas abonementā.
Izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma no 8. līdz 31. oktobrim darbdienās no plkst. 11.00 līdz 20.00 un sestdienās no plkst. 10.00 līdz 17.00.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
8.oktobrī plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) notiks Magones Boleiko personālizstādes „ Urbānās Haikas” atvēršana. Izstādē skatāmas gan gleznas, gan instalācijas, ko papildina arī video materiāli.
Izstāde apskatāma līdz 11.novembrim.
Poļu kultūras centrs, Varšavas iela 30, Daugavpils
2014. gada 9. oktobrī plkst. 16.30 Poļu kultūras centrā notiks izstādes “Dzimtās zemes ainavas” atklāšana, kurā būs apskatāmas Jāņa Daukštes gleznas.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
15.oktobrī plkst. 15:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) tiks atvērta Tatjanas Paļčukas – Rikānes gleznu izstāde „Klusā daba ar mūziku”, kas atklāj autores iekšējās pasaules dziļumu un harmoniskās attiecības ar dabu. Iedvesmu saviem darbiem autore radusi braucienos pa Eiropu, galerijās un muzejos baudot renesanses, holandiešu, itāļu un citus pasaules dārgumus. Pavisam nesen – 2014.gada aprīlī, piedaloties izstādē Palermo, Itālijā, autore ieguvusi titulu „Labākais mūsdienu mākslinieks”.
Kultūras norises
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Latviešu populārās mūzikas leģendas, labi pārbaudīts teātris, ugunīgas romu dejas, jaunuzvedums, piedzīvojumi bērniem un izcils pianists – tas viss oktobra kultūras notikumu piedāvājumā Latgales vēstniecībā GORS.
Latgales vēstniecība GORS, Pils iela 4, Rēzekne
Grupa “Menuets” 45 gadu jubilejas turnejas ietvaros sniegs koncertu Rēzeknē, 14.novembrī plkst. 19:00.
Programma ar lakonisku un vienlaikus jaudīgu virsrakstu – “Esam!”, kurā iekļautas visu laiku labākās „Menueta” dziesmas, būs grupas dalībnieku dāvana gan saviem faniem visā Latvijā, gan pašiem sev 45. jubilejā.
Apmācības
Daugavpils novada Kultūras centrs, Dobeles iela 30, Daugavpils
Daugavpils novada Kultūras pārvalde ir uzsākusi Sabiedrības integrācijas fonda finansētā projekta „Latviešu valodas apguve Daugavpils novadā un pilsētā" īstenošanu un aicina uz bezmaksas latviešu valodas kursiem!
Transports
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē, ka atsaucoties uz PS „Skonto būve, BMGS, ACB un Binders” iesniegumu par tehnisko „logu” piešķiršanu sakarā ar otrā sliežu ceļa būvniecību iecirknī Skrīveri-Krustpils un SIA „LDZ Infrastruktūra” Daugavpils reģionālā centra iesniegumu par tehnoloģisko „logu” piešķiršanu sakarā ar „A” tipa kapitālā remonta veikšanu posmā Sakstagals-Rēzekne 2, tiks noteiktas izmaiņas vilcienu kustībā maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe.
Latvija
Atsaucoties uz saņemto informāciju no Valsts SIA „Autotransporta direkcija”, Latgales plānošanas reģions informē par izmaiņām pasažieru vilcienu kustības sarakstos maršrutā Rīga – Rēzekne – Zilupe un maršrutā Rīga - Daugavpils.
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"