Latgale.LV
 
LV EN RU
Sestdiena, 2016. gada 25. jūnijs
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS

Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Pašvaldības
No 6. līdz 10. jūnijam Balvos viesojās Latvijas Universitātes un Lietuvas jauniešu organizācijas “Deineta” īstenotā Erasmus+ projekta “Journeys of sustainability” dalībnieki no dažādām Eiropas un Āzijas valstīm (Slovākija, Īrija, Itālija, Lietuva, Igaunija, Vjetnama, Kambodža, Nepāla, Mjanma, Filipīnas u.c.). Projekta dalībniekiem šeit vairākas dienas notika projekta aktivitātes un lekcijas par ilgtspējību, tūrismu, inovācijām, jaunatnes darbu u.c.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ziņas
7. jūnijā Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) sadarbībā ar Ludzas novada Bērnu un jauniešu centru rīkoja semināru jauniešiem par uzņēmjdarbības pamatiem. Seminārā tēma - ar ko jārēķinās un kādi faktori jāizvērtē, uzsākot savu uzņēmējdarbību. Tika apskatīti jautājumi, kā noformulēt savu biznesa piedāvajumu, kā atrast klientus un jaunus tirgus saviem pakalpojumiem vai precei, kā veidot darbinieku komandu, kā veikt nepieciešamās reģistrācijas formalitātes ar valsts institūcijām, kā arī tika runāts par finansējuma un cita veida pieejamajiem atbalsta veidiem, kas pieejami saimnieciskās darbības uzsākšanai vai paplašināšanai.
Izglītība
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) rīt, 22. jūnijā sāksies izlaidumu laiks. Kā pirmie šogad diplomus saņems Izglītības, valodu un dizaina fakultātes absolventi, savukārt 28. jūnijā svētkus svinēs visi tie, kuru pabeidz studijas Ekonomikas un pārvaldības fakultātē. Inženieru fakultāte savus jaunos speciālistus sveiks un uz izlaidumu pulcēs 30. jūnijā.
Kultūra
Līdz ar Starptautisko teātra festivālu „Telpa - Daugavpils” noslēdzās arī 2015./2016. gada sezona Daugavpils teātrī. Šī sezona nepārprotami sniedza jaunus pārbaudījumus un izaicinājumus, bet līdz ar to arī padarīja teātra kolektīvu saliedētāku un stiprāku.
Tūrisms
Aizvadītajās brīvdienās savas durvis apmeklētājiem vaļā ir vēris vēl viens skaists tūrisma un rekreācijas objekts Kārsavas novada Otrajos Mežvidos, piemājas saimniecībā „Kalniņi”.
Nevalstiskās organizācijas
"Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" (DNVOAC) "Latgales NVO projektu programmas 2016" īstenošanas vajadzībām izsludina projektu vērtēšanas ekspertu konkursu.
Kandidāti savu motivācijas vēstuli un CV līdz 23.06.16. pl.: 13:00 iesūta uz e-pastu: oskars@nvoc.lv.
Kandidātiem uz viņu e-pastiem tiks izsūtīts projekta paraugs un vērtēšanas kritēriji.
Atbildi jāsūta uz augstāk norādīto e-pastu līdz 28.jūnijam pl.: 13:00
Sabiedriskais transports
VSIA “Autotransporta direkcija” informē, ka sakarā ar Līgo svētkiem laika posmā no 2016.gada 22. līdz 26.jūnijam gaidāmas izmaiņas ap 600 reģionālo vietējo un starppilsētu maršrutu, kuros sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina 24 pasažieru pārvadātāji. Ņemot vērā vērienīgās izmaiņas maršrutu tīklā, aicina iedzīvotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai mājaslapā www.1188.lv vai jautājumu gadījumā sazināties ar attiecīgo pārvadātāju.
Vide
Paziņojums par Daugavas upju baseinu apgabala apsaimniekošanas plāna 2016.-2021.gadam un Daugavas upju baseinu apgabala plūdu riska pārvaldības plāna 2016.-2021.gadam ietekmes uz vidi stratēģiskā novērtējuma vides pārskata nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
Notikumu kalendārs
Daugavpils
Latgales plānošanas reģions konkursa kārtībā aicina darbā uz pilnu laika slodzi Juridiskās un lietvedības nodaļas juriskonsultu.
CV un motivācijas vēstuli latviešu valodā sūtīt līdz 2016.gada 8.jūlijam.
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) notikumi
Kr.Valdemāra iela 1, Daugavpils
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) izsludina atklātu projektu iesniegumu atlasi par atbalstu ieguldījumiem ražošanas telpu un infrastruktūras izveidei vai rekonstrukcijai. Šim mērķim pieejami 23,3 miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF).
Dažādi notikumi
08.07.2016 - 09.07.2016 Ziemeļlatgales uzņēmēju dienas
Balvu,Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadi
8. un 9.jūlijā Balvu,Viļakas, Rugāju un Baltinavas novados norisināsies otrās Ziemeļlatgales uzņēmēju dienas.
Kultūras norises
Daugavpils
I Latvijas Starptautiskā keramikas biennāle uzsāks darbu 2016. gada 15. jūlijā ar konkursa izstādes „Martinsona balva” un Daugavpils keramiķu izstādes atklāšanu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā. Izstāde “Martinsona balva” būs viens no biennāles nozīmīgākajiem pasākumiem Dalībai izstādē pieteicās 298 mākslinieki no 44 valstīm. Starptautiska biennāles žūrija, kuras sastāvā bija Elaine O. Henry (ASV), Bernd Pfannkuche (Vācija), Sirin Kocak Ozeskici (Turcija), Jane Jermyn (Īrija), Simcha Even-Chen (Izraēla), Ilona Romule (Latvija) un Valentīns Petjko (Latvija), eksponēšanai izstādē izvēlējās 110 starptautisku mākslinieku darbus un 26 Latvijas mākslinieku darbus (BIENNALES DALĪBNIEKI).
Seko līdzi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"