Latgale.LV
 
LV EN RU
Piektdiena, 2015. gada 6. marts
LATGALES  REĢIONA  PORTĀLS


Saziņai:

Latgales plānošanas reģions:
- Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95, LV – 4600, tālrunis/fakss 64624300
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65428111; 65423801
- Balvi, Vidzemes iela 2b, LV-4500, tālrunis/fakss: 25122875
Fakss: 26570782
E-pasti: info@latgale.lv (preses relīzēm, ziņām) un pasts@latgale.lv (elektroniski parakstītu dokumentu apritei)
Skatīt visus LPR kontaktus
 
Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
 
Latgales uzņēmējdarbības centrs:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423802
Fakss: 26570782
E-pasts: luc@latgale.lv
Skatīt visus LUC kontaktus
 
Eiropas Savienības Struktūrfondu Informācijas centrs
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis: 65423801
Fakss: 26570782
E-pasts: rsic@latgale.lv
Skatīt visus RSIC kontaktus
 
Latgales reģiona pārstāvniecība Rīgā
- Rīga, Torņa iela 4, III C, LV-1050, tālrunis: 27842107
E-pasts: parstavnieciba@latgale.lv
Jaunākās ziņas
Tas, ka arvien vairāk pašvaldību nav pieejami banku pakalpojumi, ir satraucošs signāls, trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā atzina Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele.
Pēc viņas teiktā, tagad arī Krāslava palikusi bez bankas grupas pārstāvniecības.
Pašvaldības
25. februāra Preiļu novada domes sēdē tika pieņemts lēmums izveidot jaunu Preiļu novada domes struktūrvienību – Preiļu novada Jauniešu centrs “Četri”. Jaunās struktūrvienības izveide ir saistīta ar nepieciešamību piedalīties dažādos projektos un atbalstīt jauniešu iniciatīvas un vēlmi dažādot lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējas novadā. Sēdē tika apstiprināts arī centra nolikums un par centra vadītāju apstiprināta jaunatnes lietu speciāliste Santa Ancāne.
Izglītība
2015. gada 12. martā plkst. 9.00, Dagdas vidusskolā notiks Rēzeknes Augstskolas pārstāvju tikšanās ar dažādu vecumposmu skolēniem.
Uzņēmējdarbība
Jau otro gadu pēc kārtas tiek sludināts uzņēmējdarbības projektu līdzfinansēšanas konkurss, veicinot uzņēmējdarbības attīstību un ekonomiskās kapacitātes stiprināšanu Rēzeknes pilsētā.
Projektus konkursam var iesniegt līdz 2015.gada 27.marta plkst. 16.30. Projektu pieteikumi jāiesniedz Rēzeknes pilsētas domē, Atbrīvošanas alejā 93, Rēzeknē, LV-4601, vai arī pa pastu. Projekta realizēšanas termiņš ir līdz 2015.gada 15.decembrim.
Kultūra
22. februārī, svinīgā ceremonijā Latgales vēstniecībā GORS 19 nominācijās pasniegtas Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2014”, godinot 2014. gada īpašākos notikumus, aktivitātes un cilvēkus latgaliešu kultūrā.
Dažādi
2015. gada 12. martā plkst. 9.00, Dagdas vidusskolā notiks Rēzeknes Augstskolas pārstāvju tikšanās ar dažādu vecumposmu skolēniem.
Notikumu kalendārs
Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) notikumi
Latgale
Latgales plānošanas reģions Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas „Kapacitātes stiprināšana un institucionālā sadarbība starp Latvijas un Norvēģijas valsts institūcijām, vietējām un reģionālām iestādēm” projekta „Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde” ietvaros laika periodā no 2014. gada 4.marta līdz 13.maijam rīkos mācību semināru „KO PAŠVALDĪBA VAR SNIEGT UZŅĒMUMAM/ KĀ PAŠVALDĪBAI SADARBOTIES AR UZŅĒMĒJIEM” Latgales plānošanas reģiona pašvaldību pārstāvjiem, Latgales plānošanas reģiona komercdarbības konsultantiem, uzņēmējiem, augstākās izglītības iestāžu, zinātnes institūciju pārstāvjiem u.c. interesentiem.
Semināri, sanāksmes, tikšanās
Kārsava, Preiļi
Norvēģijas finanšu instrumenta finansētā projekta „Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” ietvaros tiek organizēti bezmaksas mācību semināri par klientu apmierinātības aptauju veikšanu pašvaldību sniegto pakalpojumu kvalitātes novērtēšanai. Apmācību programma paredzēta pašvaldību darbiniekiem par sociālo pētījumu metodoloģiju, loģiku un procedūrām; kvantitatīvo un kvalitatīvo metožu izmantošanas nosacījumiem, veicot klientu aptaujas.
Kārsava, Preiļi
Norvēģijas finanšu instrumenta finansētā projekta „Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” ietvaros tiek organizēti bezmaksas mācību semināri par klientu apmierinātības aptauju veikšanu pašvaldību sniegto pakalpojumu kvalitātes novērtēšanai.
Pasta ielā 1, Jēkabpils
Zemgales plānošanas reģiona ES Struktūrfondu informācijas centrs š.g. martā Jēkabpilī un Jelgavā organizē bezmaksas semināru par LR tiesisko normu piemērošanu, uzsākot uzņēmējdarbību ES fondu atbalstītos projektos.
Atbrīvošanas alejā 115, 124. aud., Rēzeknes Augstskolā, Rēzekne
Seminārs “Starptautiskās sadarbības iespējas zinātniekiem un uzņēmējiem”, kas notiks otrdien, 10. martā, Rēzeknes Augstskolā!
Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs "Zeimuļs", Krasta ielā 31, Rēzekne.
Latvijas Vides investīciju fonds 2015. gada 11. martā Rēzeknē sadarbībā ar ManagEnergy iniciatīvu rīko semināru par Latvijas enerģētikas sektora ilgtspējības veicināšanu.
Pasākuma mērķis ir veicināt privātā un valsts sektora pārstāvju kapacitāti piesaistīt dažādu finanšu instrumentu un atbalsta programmu līdzekļus energoefektivitātes projektu īstenošanā.
Latgale
Latgales reģiona attīstības aģentūra izsludina Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2015“ projektu konkursu projektu realizēšanai laika posmā no 2015. gada maija līdz 2015. gada decembrim ieskaitot.
Rēzekne, Daugavpils
Lai informētu interesentus par Latgales reģiona attīstības aģentūra izsludināto Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2015“ projektu konkursu, 12.martā tiek plānoti divi informatīvie semināri:
11.00 - Rēzeknes pilsētas domes Lielajā zālē, Atbrīvošanas aleja 93, Rēzeknē (2.stāva lielajā zālē)
plkst.15.00 - Daugavpils novada kultūras centrā, Dobeles ielā 30, Daugavpilī, (3.stāva zālē)
Uzziņas par semināru var saņemt Latgales reģiona attīstības aģentūrā, tālr. 654 20257
Peldu ielā 25, Rīga, 409. telpa
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) 2015. gada 18. martā aicina piedalīties starpreģionu sadarbības programmu INTERREG IVC/INTERREG EUROPE * informatīvajā dienā.
18.03.2015 16:00 - 18.04.2015 19:00 Uzņēmējdarbības apmācību kurss Daugavpilī
Parādes iela 1, Daugavpils
CONNECT Latvija sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā, Rīgas Ekonomikas augstskolu – Stockholm School of Economics in Riga un TeliaSonera aicina piedalīties Uzņēmējdarbības apmācību kursā, kas notiks Daugavpilī.
Gadatirgi
Tirdzniecības centrs “Planēta”, Brīvības iela 57, Balvi
Sakarā ar lielo interesi gan no pircēju, gan no tirgotāju puses, rīkojam tirdziņu Sieviešu dienas noskaņās 7. martā tirdzniecības centrā “Planēta” Brīvības ielā 57 (“Supernetto”) Balvos, lai ikviens varētu iegādāties pavasara ziedus no vietējiem auzdētājiem, dažādus lauku labumus, amatniecības izstrādājumus, dāvanas svētkiem!
Dažādi notikumi
Rēzeknes pilsēta
Jaunā gada sākumā piedāvājam ieskatu lielākajos kultūras notikumos Rēzeknē 2015.gadā, kad svinam pilsētas 730.jubileju, lai rēzeknieši un viesi, kurus gaidām ciemos, var saplānot atpūtas laiku.
Izstādes
Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no Slovākijas ierodas fotogrāfiju izstāde pēc pasaules turnejas pa tādām abu Atlantijas okeāna krastu pilsētām kā Kembridža, Brisele, Ņujorka, Otava, Vīne un Roma. Izstāde ir apskatāma Daugavpilī no 2015. gada 17. janvāra.
11.02.2015 - 07.03.2015 Meklējot horizontu...
Latgales Kultūrvēstures muzeja, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
No 11.februāra līdz 7.martam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102) skatāma Danas Vasiļjevas melnbaltā grafikas un zīmējumu izstāde “Cilvēki, kas meklē horizontu”, atklājot autores sajūtas: “Viss, ko es stāstu un klusēju, ir manu priekšstatu ēnas. Ja ir ēna, tad ir arī gaisma. Un gaisma nespēj neapskaut ēnu.”
Latgales Centrālā bibliotēka, Rīgas iela 22A, Daugavpils
Ieskandinot Daugavpils 740. gadadienu, no 20. februāra līdz 20. martam Latgales Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” audzēkņu darbu izstāde “Dažāda Daugavpils”.
Latgales Kultūrvēstures muzejs, Atbrīvošanas aleja 102, Rēzekne
No 26.februāra līdz 28.martam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) skatāma bērnu mākslas darbu izstāde “Soļi”. Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Mākslas skolas audzēkņi katru gadu rāda savu veikumu un šogad ar izstādi drosmīgi paziņo, ka sper soļus mākslas laukā!
Latgales mākslas un amatniecības centrā, Līvānos, Domes ielā 1
Šogad, līdz pat Lieldienām Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra izstāžu zālē skatāma mākslinieces Ingas Onževas gleznu izstāde „Dārza noslēpumi”.
Kultūras norises
Daugavpils Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22A)
Šī gada 8. martā plkst. 16:00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) notiks koncerts “Veltījums sievietēm”, kurā piedalīsies Mirage Jazz Orchestra un Andris Ērglis.
Daugavpils Vienības nama koncertzāle (Rīgas iela 22A)
Latviešu kultūras centrs sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā aicina uz mūzikas grupas „Impérial Orphéon” Baltijas tūres koncertu.
„Impérial Orphéon” spēlētā ballīte aicina klausīties un dejot, ļaujot piedzīvot brīnumainus mirkļus.
Apmācības
SIA „Latgales pašvaldību mācību centrs”, Rīgas iela 2, Daugavpils
Daugavpils novada tūrisma informācijas centrs (TIC), pateicoties Daugavpils pilsētas domes finansiālajam atbalstam, rīkos Daugavpils tūristu gidu bezmaksas kursus.
Apmācību valoda: latviešu.
Kursu noslēgumā: eksāmens (2 daļas - maršruta prezentēšana auditorijā un ekskursijas vadīšana).
Pieteikšanās no 2.marta līdz 25. martam, personīgi iesniedzot CV Daugavpils novada tūrisma informācijas centrā, Rīgas ielā 22a (Vienības namā, ieeja no Ģimnāzijas ielas).
"Lietišķā Latgale" piedāvā

"Pi myusim Latgolā!"Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"