Latgale.LV
 
LV EN RU
Trešdiena, 2019. gada 20. februāris
 


Saziņai:

Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
Ziņas
Māras zeme aerofotogrāfijās
23.12.2014, Dažādi
Ceļojošā fotoizstāde „Māras zeme aerofotogrāfijās” šobrīd skatāma Latgales Pārstāvniecībā Rīgā, Torņa ielā 4. Izstādes ideja ir parādīt Latgales reģiona skaistumu un vienreizīgumu "putna acīm" - no neparastāka rakursa. Fotoizstāde ir divu radošu cilvēku – fotogrāfa Mihaila Ignata un pilota Andreja Asara – personīgs dāvinājums Latgalei.
Kopumā ir atlasīti vairāk nekā 100 aerofoto attēli, kuros aptvertas Latgales pilsētas, apdzīvotās vietas un ainavas (izstādē būs apskatāmi 25 no šiem darbiem). Foto uzņēmumi tapuši 2011.-2012.gadu vasarās, trīs lidojumu laikā pār Latgali.
Fotogrāfs Mihails Ignats ar amatierfotogrāfiju nodarbojas jau no 1982. gada. Radošo fotogrāfiju apguvis darbojoties Tautas fotoklubā „Cēsis” (1982.-1987.) un Gunāra Bindes fotomeistarības studijā (1989.). Kopš 2007.gada autors pievērsies aerofotogrāfijai un ar veidotajiem aerofoto darbiem veiksmīgi piedalījies dažādos fotokonkursos, izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Šogad Latvijas profesionālā dizaina konkursā "Gada balva dizainā 2012" kategorijā „Fotodizains” fotogrāfs saņēma galveno balvu par aerofotogrāfiju sēriju „Vertikāles mobilizācija”. Autora darbi ir publicēti vairākos fotoalbumos, t.sk. albumā „Citādā Latvija”, un daudzos poligrāfiskajos izdevumos.
Aeorofotogrāfiju veidošanā būtiska loma ir pilotam, jo tas ir tandēma darbs. No 1966. gada Andrejs Asars uzkrājis lielu pilota un planierista pieredzi. Pirmā aerofoto izstāde ar nosaukumu „Latvija no putna lidojuma” tapusi 90-tajos gados sadarbībā ar aerofotogrāfu-uzņēmēju Jāni Vītiņu (15.10.1962.-12.06.2004.).
Fotogrāfa Mihaila Ignata un pilota Andreja Asara kopīgās radošās darbības rezultātu varēsiet novērtēt apmeklējot fotoizstādi „Māras zeme aerofotogrāfijās”.
No 2013.gada 15.decembra darbību uzsākusi jauna un unikāla Interneta vietne: www.aerolatvija.lv
Šajā vietnē ir iespējams apskatīt un tiešsaistē iegādāties aerofotogrāfijas, kuras tapušas visos Latvijas novados vairāku gadu garumā (katalogs nepārtraukti tiek papildināts), atsevišķā sadaļā atrodami fotodizaina attēli.Vietnes aerolatvija.lv attēli var lieliski kalpot gan kā ilustratīvs materiāls, gan kā laba dāvana kolēģiem un draugiem. Pastāvīgajiem sadarbības partneriem tiek piedāvāts slēgt lojalitātes līgumus un iegādāties mūsu aerofotogrāfijas par samazinātām cenām. Fotogrāfiju autors ir aerofotogrāfs Mihails Ignats, kura darbi ir 2013.gadā saņēmuši 20 godalgas un atzinības starptautiskajos fotomākslas konkursos 30 valstīs. 2012.gadā profesionālā dizaina konkursā autors saņēma Dizaina Gada balvu kategorijā "Fotodizains""
Lasītāju komentāri
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"