Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2018. gada 24. maijs
 


Saziņai:

Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
Notikumi
Latgalē notiek festivāla "Baltica" skates
11.03.2017 - 12.03.2017, Dagda, Daugavpils, Līvāni, Kultūras norises
Šinīs brīvdienās ar dziesmām un dejām Latgalē tika aizvadītas pirmās folkloras festivāla BALTICA skates. 11.un 12. februārī tika pieskandināti Viļakas novada Žīguri un Kārsavas novada Malnavas muiža un Rēzeknes novada Rikava.
Tuvojoties Starptautiskajam folkloras festivālam "Baltica 2018", kas notiks no 2018.gada 16. līdz 21.jūnijam, visā Latvijā notiek folkloras un etnogrāfisko ansambļu skates.
Latgalē folkloras kopu dziedājumus skatēs vēl varēs dzirdēt 11.un 12.martā Dagdā, Daugavpilī un Līvānos.
Festivāla tēma būs “Jāņi. Ziedēšana”, un festivāls noslēgsies ar Vasaras saulgriežu svinēšanu visos Latvijas novados un Rīgā.
„Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Latvijā pirmais festivāls “Baltica” notika 1988.gadā, ievadot Nacionālās neatkarības kustību. Latvijas valsts simtgadē – 2018.gadā festivāls notiks jau vienpadsmito reizi.
Festivālu “Baltica” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām.
Lasītāju komentāri
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"