Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2018. gada 24. maijs
 


Saziņai:

Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
Notikumi
LUC informatīvo pasākumu cikls “ĪSTENO SAPNI PAR SAVU BIZNESU!”
25.11.2015 - 17.12.2015, Latgale, Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) notikumi

Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) aicina uz tikšanos vidusskolu pēdējo klašu audzēkņus, lai kopīgi, brīvā atmosfērā 2 stundu garumā kliedētu mītus par uzņēmējdarbību kā par kaut ko nesasniedzamu.
Lektoriem daloties savās zināšanās un pieredzē stāstos par Latgali, jauniešiem būs iespēja ne tikai mācīties un attīstīt savu personību, bet veidot idejas savam veiksmīgam biznesam. Klausītājiem būs iespējams smelties zināšanas un gūt nepieciešamo informāciju un praktisko pieredzi par to kas ir bizness un uzņēmējdarbība, kā līdz tam nonākt, vai tas ir sarežģīti, vai Latgale piemērota izaugsmei, un saņemt atbildes uz dažādiem aktuāliem jautājumiem.
Interaktīvajā pasākumā tiks iesaistīti ne tikai tā galvenie varoņi – jaunieši, bet arī jaunie uzņēmēji, kas neformālā veidā dalīsies savā pieredzē uzņēmējdarbībā.
LUC visus interesentus gaida sekojošās vietās:
Norises laiksPilsēta/novadsNorises vieta
30. novembris
14.00 -16.00
DaugavpilsDaugavpils 3. vidusskola, Raiņa iela 30
1.decembris
10.00-12.00
Balvu novads, Bērzpils pagastsBērzpils vidusskola, Dārza iela 12, Bērzpils pagasts, Balvu novads
1.decembris
13.00-15.00
Balvu novads, Tilžas pagastsTilžas vidusskola, Raiņa iela 15, Tilža, Tilžas pagasts, Balvu novads
3.decembris
14.00-16.00
KrāslavaPIKC Rīgas Valsts tehnikums Krāslavas struktūrvienība, Rēzeknes ielā 45
4.decembris
11.40-13.40
LīvāniLīvānu 1. vidusskola, Rīgas iela 101, Līvāni
7.decembris
14.00-16.00
PreiļiRīgas tūrisma un radošo industriju tehnikuma Preiļu filiālē, Sporta ielā 1
8.decembris
10.15-11.40
Malnava, Kārsavas novadsMalnavas koledža, Malnava, Malnavas pagasts, p/n Vītoli, Kārsavas novads
8.decembris
13.00-15.00
LudzaLudzas pilsētas ģimnāzija, Blaumaņa iela 4, Ludza
9. decembris
15.00 -17.00
Daugavpils novads, VaboleVaboles vidusskola, Vaboles vidusskola, Vabole, Vaboles pagasts, Daugavpils novads
10.decembris
9.00-11.00
Rēzeknes novads, DricāniDricānu vidusskola, Dricāni, Dricānu pagasts, Rēzeknes novads
10.decembris
12.00-14.00
Rēzeknes novads, KaunataKaunatas vidusskola, Rāznas iela 17, Kaunata, Kaunatas pagasts, Rēzeknes novads
Pasākumu organizē Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs.

Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) jau trešo gadu pēc kārtas iniciatīvas “LUC biznesa mēnesis” ietvaros aicina uz tikšanos skolu pēdējo klašu audzēkņus, lai kopīgi, brīvā atmosfērā kliedētu mītus par uzņēmējdarbību kā par kaut ko nesasniedzamu.
Šogad pasākumu cikla motto ir – Īsteno savu sapni par biznesu. Pirmais pasākums sadarbībā ar Daugavpils izglītības pārvaldi tika rīkots pilsētas 3.vidusskolā šī gada 30.novembrī un pulcēja vairāku izglītības iestāžu pēdējo klašu aktīvākos jauniešus.
Lektoriem daloties savās zināšanās, pieredzē un stāstos par biznesu, jauniešiem bija iespēja smelties zināšanas un gūt nepieciešamo informāciju un praktisko pieredzi par to, kas ir bizness un uzņēmējdarbība, kā rodas labas un dzīvotspējīgas biznesa idejas. Šo stāstu lieliski papildināja arī pieaicinātie viesi – jauns uzņēmējs Vladislavs Baranovskis SIA EU Trader un Attīstības finanšu institūcijas Altum Daugavpils reģionālā centra pārstāvis Aija Bitinas.
Iesaistīto jauniešu skaits LUC Biznesa mēneša pasākumos ar katru gadu pieaug un 2014.gadā tie bija gandrīz 400. Šogad kopā plānoti 11 pasākumi visā Latgales reģionā un gala noslēguma pasākums Rēzeknē. Noslēguma pasākumā tradicionāli tiks aicināti aktīvākie jaunieši no katras norises vietas, lai vienkopus paplašinātu savas zināšanas ne tikai ar uzņēmējdarbību saistošām tēmām, bet arī klātienē iepazītu SIA RSEZ VEREMS uzņēmumu un Rēzeknes augstskolas piedāvājumu studijām.
Fotogrāfijas var aplūkot ŠEIT.
1.decembrī Bērzpils un Tilžas vidusskolās viesojās Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) darbinieki, Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra direktore I.Kaļva un Balvu novada uzņēmēji.
Kāds ir ceļš no dzīves piespēlētas interesantas idejas vai aizraujošas brīvā laika nodarbes līdz veiksmīgam un konkurētspējīgam uzņēmumam – tā īsi varētu formulēt šīs dienas tēmu pieaicinātajiem 9.-12.klašu skolēniem. Skolotāju lomā šoreiz itin veiksmīgi iejutās ne tikai Latgales Uzņēmējdarbības centra lektori O.Zuģickis, A.Kucins un V.Stankevičs, bet arī Balvu novada uzņēmēji – I.Saide (SIA „Čivix”), Ģ.Teilāns (SIA „Winwood”) un G.Šults (SIA „ECO Fabrika”), kuri dalījās savā pieredzē uzņēmējdarbībā, katrs izstāstīja savu veiksmes stāstu, ceļu, kas vedis līdz sava biznesa uzsākšanai. Uzņēmēji aicināja pārvēst savu hobiju, to, kas katram mīļš un tuvs, to, kas padodas, par veidu, kā uzsākt savu uzņēmējdarbību. Daudzi no klausītājiem vēlējās uzzināt veiksmes formulu, kā var kļūt par uzņēmēju. Izrādās – galvenais ir ideja, sapnis, ko vēlies īstenot! Tajā pašā laikā ciemiņi atzina, ka uzņēmējdarbība ir dzīvesveids, tāpēc bieži uzņēmējam nav brīvdienu, par darbu jādomā pat 24 stundas diennaktī.
Skolas zālē valdīja nepiespiesta atmosfēra, diskusijā iesaistījās arī klausītāji.
Taujāti par interesantākajām un vērtīgākajām LUC Biznesa mēnesis 2015 dienas Balvu Tilžas vidusskolā atziņām, vidusskolēni atzina:
Sandija (12.klase)
"Visvairāk mani aizrāva I.Saides stāstījums par SIA Čivix tapšanu. Patika viņa jautājums: "Kādu preci neražo Ķīnā?" Izrādās - atbilde ir: "Lētu un labu". Uzsvēra valodu zināšanu nepieciešamību biznesa attīstībā, jo visi uzņēmēji, kuri viesojās skolā, sadarbojas ar ārzemju partneriem. Es, piemēram, nezināju, ka Balvos ir uzņēmums SIA „ECO Fabrika”, kurš ražo tekstilpreces un eksportē tās. Vismazāk biju informēta par jauniešu iesaisti projektos un brīvprātīgo darbu ārzemēs. Tagad saprotu, ka iespējas, ko ES sniedz jauniešiem, jāizmanto jau tagad."
Diāna (12.klase):
"Ciemiņi mūs iedvesmoja, ļāva saprast, ka savs bizness nav nekas neiespējams. Man tā bija nopietna motivācijas deva, jo dzirdēt konkrētu cilvēku reālus veiksmes stāstus ir ļoti vērtīgi. Saņēmām noderīgu informāciju par dažādām organizācijām un iespējām, kuras var palīdzēt mums veidot nākotnes karjeru. Galvenā atziņa– tikai un vienīgi mēs paši varam kaut ko darīt savā labā, neviens cits to nedarīs."
Iespēju pelnīt ar savu hobiju, darīt to, kas pašam patīk, un saņemt par to naudu – to mūsu viesi novēlēja katram no pasākuma dalībniekiem.
Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra direktore I.Kaļva aicināja padomāt par uzņēmējdarbību, kā arī piedāvāja aģentūras palīdzību informācijas iegūšanai sava biznesa uzsākšanai. I.Kaļva ir pārliecināta, ka audzināt topošos uzņēmējus jāsāk jau kopš bērnības.
Jaunieši aktīvi piedalījās visa veida aktivitātēs, kuras piedāvāja uzņēmēji. Aktīvākās meitenes A. Poševa un A. Žeikare no Bērzpils vidusskolas, A. Ločmele un K. Razgulova no Tilžas vidusskolas saņēma piemiņas balvas un iespēju piedalīties LUC Biznesa mēnesis 2015 noslēguma pasākumā Rēzeknē 17.decembrī , kur pulcēsies aktīvākie jaunieši no visām pasākuma norises vietām.
LUC komanda sirsnīgi pateicas Balvu novada Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra direktorei I.Kaļvai, Bērzpils un Tilžas skolu vadībai, pieaicinātajiem uzņēmējiem par sadarbību pasākuma organizēšanā.
Fotogrāfijas var aplūkot ŠEIT.
Latgales uzņēmējdarbības centrs šī gada 3.decembrī ciemojās Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas struktūrvienībā.
Tikšanās laikā ar izglītības iestādes jauniešiem (piedalījās arī daži interesenti no Krāslavas Valsts ģimnāzijas) LUC vadītājs Vladislavs Stankevičs uzsvēra izglītības nozīmi un pienesumu sava biznesa izveidē nākotnē.
Interaktīvā pasākumā jauniešiem bija iespēja noskatīties arī filmu „Jābūt uzņēmīgam”, kas ir stāsts par septiņiem Krāslavas novada uzņēmējiem. Filmā katrs uzņēmējs ieskicē sava biznesa interesantākos aspektus, ceļu līdz idejai un noslēgumā arī novēlējumu topošajiem uzņēmējiem.
Fotogrāfijas var aplūkot ŠEIT.
4. decembrī Līvānu 1. vidusskolā viesojās Latgales uzņēmējdarbības centra pārstāvji Andris Kucins un Oskars Zuģickis un 2 stundu garumā Līvānu 1. vidusskolas 9. klašu skolēnus iesaistīja radošās darba grupās par biznesa ideju radīšanu, stāstīja par sava biznesa uzsākšanas iespējām un iedvesmoja pašiem sākt domāt un rīkoties sevis pilnveidošanas un mērķu sasniegšanas jomā, jo neviens vecums nav par agru vai par vēlu, lai uzsāktu savu biznesu.
Skolēni izrādīja patiesu interesi un aktīvi iesaistījās gan diskusijās, gan atbildēja uz jautājumiem un izdomāja dažādus komerciālus pielietojumus un izmantošanas veidus gan bērzu birzij (ražojot bērzu sulu, pirtsslotas, bērzu pumpuru tēju, tāss traukus, izmantojot zarus floristikā, izveidojot birzī atpūtas vietu ar pirti u.tml.), gan arī atsevišķiem citiem objektiem.
Skolēnu radošums un aktivitāte tika atzinīgi novērtēta arī no lektoru puses, un 2 aktīvākajiem un zinošākajiem skolēniem – Agnim Salmiņam un Sindijai Potei tika dāvātas gan piemiņas veltes un izteikta pateicība, gan sniegta iespēja piedalīties kopīgā pasākumā Latgales jauniešiem Rēzeknē 17. decembrī, apmeklējot gan Rēzeknes augstskolu un iepazīsties ar tās piedāvājumu un jaunākajām iespējām studentiem un citiem interesentiem, gan apmeklējot AS “Latvijas Finieris” meitas komercsabiedrību SIA “VEREMS” Rēzeknes speciālajā ekonomiskajā zonā.
Fotogrāfijas var aplūkot ŠEIT.
Lasītāju komentāri
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"