Latgale.LV
 
LV EN RU
Ceturtdiena, 2018. gada 24. maijs
 


Saziņai:

Latgales Reģiona Attīstības Aģentūra:
- Daugavpils, Saules iela 15, LV-5401, tālrunis/fakss: 65420257
E-pasts: lraa@latgale.lv
Skatīt visus LRAA kontaktus
Notikumi
LUC informatīvo pasākumu cikls “ĪSTENO SAPNI PAR SAVU BIZNESU!”
25.11.2014 - 15.01.2015, Latgale, Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) notikumi
Norises laiksPilsēta/novadsNorises vieta
25.novembris 13:30-15:30LudzaLudzas 2. vidusskola, Miglinieka iela 27, Ludza
26.novembris 10:00-11:30Rēzeknes novadsNautrēnu vidusskola, Rogovka, Nautrēnu pag.
27.novembris 14:30-16:00LīvāniLīvānu 2. vidusskolā, Rīgas iela 113/117, Līvāni
28.novembris 14:00-16:00DaugavpilsDaugavpils pilsētas domē, Krišjāņa Valdemāra ielā 1, Daugavpils
08.decembris 14:00-16:00SalienaSalienas vidusskola, Centrāles iela 21, Saliena
09.decembris 10:00-12:00Riebiņu novadsRiebiņu vidusskolā, Liepu ielā 21, Riebiņi
09.decembris 14:00-16:00RēzekneRēzeknes valsts ģimnāzijā, Kaļķu iela12, Rēzekne
10.decembris 10:00-12:00BalviZiemeļlatgales Biznesa centrs, Vidzemes 2b, Balvi
11.decembris 14:00-16:00PreiļiPreiļu Valsts ģimnāzijā, Kooperatīvā iela 6, Preiļi
12.decembris 13:00-15:00KrāslavaKrāslavas valsts ģimnāzijā, Raiņa 25, Krāslava
Pasākumu organizē Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs.
Informatīva pasākuma laikā jauniešiem būs iespējams smelties zināšanas un gūt nepieciešamo informāciju un praktisko pieredzi par to kas ir bizness un uzņēmējdarbība, kā līdz tam nonākt, vai tas ir sarežģīti un saņemt atbildes uz aktuāliem jautājumiem, kā piemēram:
Kāpēc vērts kļūt par uzņēmēju? Pamatnosacījumi un svarīgākie lēmumi, uzsākot uzņēmējdarbību. Uzņēmējs kā personība – vai es to spēju? Vai es būšu veiksmīgs uzņēmējs? Kā izvērtēt savu biznesa ideju – cik tā ir dzīvotspējīga? Kur meklēt finansējumu savas biznesa idejas īstenošanai? Kādas ir atbalsta programmas un pieejamais ES fondu finansējums biznesa uzsācējiem?
Semināra programma:
  • Kas ir savs bizness. Vienkārši soļi no idejas līdz uzņēmējam. Praktiski piemēri
  • Uzņēmējdarbības tiesiskais aspekts un mīti par birokrātiju, papīra kalniem.
  • Kas var palīdzēt spert pirmo soli un atbalstīt arī finansiāli
  • Veiksmes stāsts no īsta uzņēmēja!
  • Jautājumi un konsultācijas
Kā lektori pasākumā piedalīsies Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra speciālisti un citu biznesa atbalsta institūciju pārstāvji.
Dalība pasākumā ir bez maksas. Aicinām ikvienu, kurš vēlas uzzināt par uzņēmējdarbību, tās uzsākšanu un veidošanas principiem.

Ludzas jauniešiem ir labas idejas un biznesa domāšana
Šī gada 25.novembrī Ludzas pilsētā Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) rīkoja ikgadējā Biznesa mēneša pirmo pasākumu. Pasākums norisinās jau otro gadu, un tā mērķauditorija ir vidusskolas pēdējo klašu skolēni, kam vienkāršā un saprotamā veidā tiek sniegta informācija par to, kas ir uzņēmējs un bizness, ko tas var dot un ko prasa pretī, kur rast idejas, kas var palīdzēt to īstenošanas ceļā, kāds atbalsts tiek sniegts no ES un valsts atbalsta programmām.
Šogad Biznesa mēneša pirmais pasākums tika organizēts Ludzas pilsētas 2.vidusskolā un, pateicoties gan jauniešu atsaucībai, gan pedagogu un izglītības pārvaldes pretimnākšanai, pulcināja vairāk kā pussimta interesentu. „Jauniešu motivācijai veidot savu karjeru, biznesu Latgales reģionā ir liela nozīme, jo tikai mazinot reģiona iedzīvotāju migrāciju uz Rīgu un ārzemēm, mēs spēsim saglabāt sava novada un reģiona identitāti un nākotni”, saka Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes un Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele.
Kā lektori pasākumā piedalījās LUC vadītājs Vladislavs Stankevičs un konsultanti Tatjana Juškāne un Andris Kucins. Tatjanas kundzi, kas pašlaik ir Ludzas novada bērnu un jauniešu centra jaunatnes lietu speciāliste, kā arī LUC komercdarbības konsultante, ludzēnieši jau sen atpazīst kā atsaucīgu padomdevēju un konsultanti tieši biznesa jautājumos.
Pasākuma sākumā V.Stankevičs jauniešiem skaidroja, kā var nonākt līdz savam biznesam un kā vienkāršas idejas var kļūt par ienesīgu biznesu, lekciju papildinot ar piemēriem no reāla biznesa. LUC konsultants A. Kucins ne tikai iedrošināja jauniešus būt ideju ģenerēšana kreatīviem, bet arī pamatoti prast novērtēt esošos hobijus un aizraušanos – iespējams, ka tieši tie var kļūt par komercializācijas objektu un veiksmīgas uzņēmējdarbības sākumu. Tāpat jauniešiem, izmantojot statistikas datus, tika stāstīts, ka Latgale nav depresīvs reģions un, pielietojot atbilstošas zināšanas un pieredzi, var kļūt par ienesīgu uzņēmējdarbības vietu. Lai to pierādītu, tika uzaicināts jauns uzņēmējs – Vadims Vagalis, IT jomas uzņēmuma SIA GSAgency dibinātājs, kurš ir arī Ludzas 2.vidusskolas absolvents un labprāt dalījās savā pieredzē komercdarbības uzsākšanā. Klātesošos aizrāva ne vien novadnieka stāsts par soļiem no idejas līdz savam mazajam biznesam, bet arī tas, ka uzņēmuma lielāko klientu skaitu sastāda tieši ārvalstu pasūtītāji.
Pasākuma laikā V. Stankevičs jauniešus iesaistīja arī grupu darbā, kur tie ģenerēja savas idejas un noslēgumā jautri un atraktīvi tās prezentēja. Jāatzīmē, ka, neskatoties uz salīdzinoši īso laiku, jaunieši ne tikai spēja ģenerēt reālistiskas biznesa idejas, bet arī prata dedzīgi un pamatoti tās aizstāvēt. Tas patiesi izbrīnīja gan pieaicinātos audzinātājus, gan pašus lektorus. Aktivitātes rezultātā tika izvēlēti aktīvākie 4 jaunieši un uzaicināti uz Biznesa mēneša noslēguma pasākumu Daugavpilī, 17.decembrī.
LUC biznesa mēnesis šogad sākās Latvijas valsts svētku dienā 18.novemrī Rēzeknē– Latgales vēstniecībā GORS, kur svētku pasākuma laikā tika godināti konkursa ’’Latgales reģiona uzņēmēju gada balva 2014’’ uzvarētāji 5 nominācijās. Konkursā tika atzīti sekojoši uzvarētāji:
Lielākais nodokļu maksātājs – AS Preiļu Siers;
Lielākais darba devējs – SIA Antaris;
Sociāli atbildīgs uzņēmums – SIA Z-Light;
Gada lauksaimnieks – Z/S Vaicuļevas;
Gada jaunais komersants – SIA Austrumlatvijas koncertzāle.
Fotogrāfijas no pasākuma Ludzā:


Fotogrāfijas no pasākuma Rēzeknes novadā:


Līvānu vidusskolēni domā par savu biznesu
Šī gada 27. novembrī Līvānos Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centrs (LUC) rīkoja ikgadējā Biznesa mēneša trešo pasākumu. Pasākums norisinās jau otro gadu, un tā mērķauditorija ir vidusskolas pēdējo klašu skolēni, kam vienkāršā un saprotamā veidā tiek sniegta informācija par to, kas ir uzņēmējs un bizness, ko tas var dot un ko prasa pretī, kur rast idejas, kas var palīdzēt to īstenošanas ceļā, kāds atbalsts tiek sniegts no ES un valsts atbalsta programmām.
Šogad Biznesa mēneša pasākums Līvānos tika rīkots Līvānu 2.vidusskolā, sadarbojoties gan ar ekonomikas skolotāju Jevgēņiju Golubevu, gan izglītības pārvaldi.
„Jauniešu motivācijai veidot savu karjeru, biznesu Latgales reģionā ir liela nozīme, jo tikai mazinot reģiona iedzīvotāju migrāciju uz Rīgu un ārzemēm, mēs spēsim saglabāt sava novada un reģiona identitāti un nākotni”, saka Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes un Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele.
Kā lektori pasākumā piedalījās LUC vadītājs Vladislavs Stankevičs, konsultanti Zane Gaiduka un Andris Kucins. Z. Gaiduka ir arī LIIC vadītāja un jau vairākus gadus Līvānu novadā darbojas kā uzņēmējdarbības atbalsta un veicināšanas speciāliste, sadarbojoties gan ar esošajiem uzņēmējiem, gan aktīvi iesaistot skolēnus aktivitātēs saistībā ar biznesa ideju radīšanu un uzņēmējdarbības uzsākšanu. “Ir ļoti svarīgi pēc iespējas agrāk likt jauniešiem domāt par savu nākotni pēc vidusskolas, iespējām, izglītību un turpmāko nodarbošanos. Jo agrāk par šiem jautājumiem sāk domāt, jo pārdomātāku un saprātīgāku lēmumu iespējams pieņemt. Ņemot vērā, ka galveno izvēli par savu turpmāko dzīvi izdara katrs pats, tad nepieciešams laicīgi apzināties visas iespējas un ceļus.. Un šeit svarīgu lomu ieņem gan skolotāji, gan karjeras konsultanti, gan uzņēmējdarbības atbalsta institūcijas, kas veicina jauniešu izpratni par sava biznesa (un arī nākotnes!) iespējām un motivē realizēt un sasniegt savus mērķus. Īpaši svarīgi parādīt iespējas un izvēles variantus ir tieši šeit, Latgalē, jo jaunieši ir turpmākās attīstības un izaugsmes ķīla. Tāpēc ir prieks, redzot, ka šādu pasākumu gaitā manāmi mainās jauniešu priekšstati un rodas ieinteresētība par iespējām uzsākt savu uzņēmējdarbību, jaunieši aizdomājas par savām iespējām un izvēli.” savu viedokli pauž Zane Gaiduka, Līvānu Inženiertehnoloģiju un inovāciju centra (LIIC) vadītāja.
Pasākuma ievadā V. Stankevičs jauniešiem skaidroja, kā var nonākt līdz savam biznesam un kā vienkāršas idejas var kļūt par ienesīgu biznesu, lekciju papildinot ar piemēriem no reālās dzīves. LUC konsultants A. Kucins ne tikai iedrošināja jauniešus ļauties radošai ideju ģeerēšanai, bet arī pamatoti prast novērtēt esošos hobijus un aizraušanos – iespējams, ka tieši tie var kļūt par komercializācijas objektu un veiksmīgas uzņēmējdarbības sākumu. Tāpat jaunieši tika iepazīstināti ar dažādiem praktiskiem piemēriem un veiksmes stāstiem tieši no Līvānu novada. Z. Gaiduka, kas ir arī Līvānu 1. vidusskolas absolvente un pēc studijām Rīgā atgriezusies Līvānos, lai pierādītu, ka arī dzimtajā pilsētā ir, ko darīt, iepazīstināja skolēnus ar uzņēmējdarbības uzsākšanas galvenajiem aspektiem, mērķu izvirzīšanas lielo nozīmi, praktiskajām atbalsta iespējām, kā arī praktisko pieredzi.
Pasākuma laikā jaunieši tika iesaistīti grupu darbā, liekot tiem sagatavot un prezentēt biznesa idejas. Jaunieši patīkami pārsteidza, prezentējot pavisam reālas un komercializējamas idejas, no kurām 2 – “SPA karsto akmeņu masāžas centrs” un “Rīta kiosks “Idille”” tika novērtētas kā ļoti atbalstāmas arī Līvānu novadā. Aktivitātes rezultātā tika izvēlēti 4 aktīvākie jaunieši un uzaicināti uz Biznesa mēneša noslēguma pasākumu Daugavpilī, 17.decembrī.
Fotogrāfijas no pasākuma Līvānos:


Fotogrāfijas no pasākuma Daugavpilī:


Fotogrāfijas no pasākuma Salienā:


Fotogrāfijas no pasākuma Riebiņu novadā:


Rēzeknes jaunieši mācās, lai īstenotu sapni par savu biznesu
Linu apģērbu ar etnogrāfisku apdruku šūšana, koka rotaļlietu izgatavošana, varžu audzēšana – tās ir tikai dažas Rēzeknes jauniešu biznesa idejas, kas dzima ekspresdarba grupās seminārā “Īsteno sapni par savu biznesu”. Šos seminārus jau otro gadu Biznesa mēneša ietvaros visos Latgales novados organizē Latgales Plānošanas reģiona Latgales Uzņēmējdarbības centrs (LUC), lai informētu jauniešus par biznesa ideju un uzņēmējdarbības attīstības iespējām un atbalsta mehānismiem.
Jauniešiem vienkāršā un saprotamā veidā tiek sniegta informācija par to, kas ir uzņēmējs un bizness, ko tas var dot un ko prasa pretī, kur rast idejas, kas var palīdzēt to īstenošanas ceļā, kāds atbalsts tiek sniegts no Eiropas Savienības un valsts atbalsta programmām.
Semināru Rēzeknē 9. decembrī apmeklēja vairāk nekā 30 Rēzeknes vispārizglītojošo skolu vidusskolēni un Rēzeknes Tehnikuma audzēkņi. Atbildot uz vienkāršu semināra ievadjautājumu par to, kas ir bizness, jaunieši visbiežāk minēja naudu, darbu un ideju, kas ir būtiski nosacījumi veiksmīgai uzņēmējdarbībai.
Sarunā ar jauniešiem Latgales Uzņēmējdarbības centra vadītājs Vladislavs Stankevičs, komercdarbības konsultants Andris Kucins, Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperte Latgales reģionā, komercdarbības konsultante Skaidrīte Baltace sniedza ieskatu dažādu nozaru jauno uzņēmēju biznesa ideju īstenošanā un stāstīja par praktiskiem piemēriem, kā īstenot sapni par savu biznesu. Par atbalsta finanšu instrumentiem biznesa uzsācējiem stāstīja Latvijas Attīstības finanšu institūcijas “Altum” Rēzeknes filiāles vadītāja Vita Pučka.
Par savu biznesa veiksmes stāstu jauniešiem vēstīja zīmola “Adoor” veidotāja, rēzekniete Jolanta Jonikāne, kura pirms pāris mēnešiem ar Rēzeknes pilsētas pašvaldības atbalstu jauniešu mazo biznesa projektu konkursā radījusi savu uzņēmumu un izgatavo koka suvenīrus, vīna kastes un dāvanas ar latviešu etnogrāfiskajiem rakstiem. Par atbalstu Jolanta ir pateicīga arī Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centram “Zeimuļs”, kur pieejams lāzera tehnoloģiju aprīkojums produkcijas izgatavošanai. Ziemassvētku gaidīšanas laikā jaunā uzņēmēja iesaistījusies arī labdarbības akcijā un nolēmusi no katras šajā laikā pārdotās “Adoor” koka grāmatzīmes vienu eiro ziedot biedrībai „Autisma atbalsta punkts Rēzeknē” bērniņu ārstēšanai.
Motivācijas semināri jauniešiem Biznesa mēneša ietvaros jau notikuši Ludzā, Rēzeknes novada Nautrēnos, Līvānos, Daugavpilī, Salienā, Riebiņu novadā, Balvos, Preiļos un Krāslavā. Aktīvākajiem jauniešiem semināru cikla noslēgumā būs iespēja apmeklēt Latgales Biznesa mēneša noslēguma pasākumu Daugavpilī šā gada 17. decembrī, uzklausīt vairākus biznesa veiksmes stāstus un viesoties kādā no ražošanas uzņēmumiem un Marka Rotko centrā.
Fotogrāfijas no pasākuma Rēzeknē:


Balvos jauniešiem ir daudz ideju uzņēmējdarbības sākšanai!
2014. gada 10. decembrī Ziemeļlatgales Biznesa centrā, Balvos jau otro gadu notika Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra (LUC) ikgadējais Biznesa mēneša pasākums, kurā piedalījās ap 100 dalībnieku - ekonomikas un sociālo zinātņu skolotāji un 10. -12.klašu skolēni no visiem četriem novadiem.
Pasākumā jaunieši ieguva nepieciešamo informāciju par uzņēmējdarbības iespējām Latgalē, uzzināja par atbalsta iespējām un pieejamo finansējumu no ES fondiem biznesa uzsācējiem.
Pasākuma gaitā lektori izteica savu viedokli par to, kā kļūt par veiksmīgu uzņēmēju un kam būtu jāpievērš uzmanība uzsākot uzņēmējdarbību.
LUC vadītājs V. Stankevičs pastāstīja kā vienkārša ideja var kļūt par ienesīgu biznesu un dalījās ar jauniešiem savā pieredzē.
LUC konsultants A. Kucins izjautāja jauniešus par viņu hobijiem un interesēm un rosināja domāt, ka tieši no viņus interesējošām nodarbēm var attīstīt veiksmīgu biznesu.
Jaunieši uzzināja, ka pēc padoma biznesa plāna sastādīšanā var griezties pie LUC konsultantes G. Božokas.
Balvu novada uzņēmēji : Guntars Šults (SIA „ Eco Fabrika”) un Kaspars Romanovs ( SIA „ NORTH LATGALIAN FIREWOOD”) jauniešiem pastāstīja par savām veiksmēm un sasniegtajiem rezultātiem, kā arī to ar kādām īpašībām jābūt apveltītam uzņēmējam.
Turpat auditorijā arī tika noskaidrots, ka uzņēmējam jābūt pārliecinātam par sevi, neatlaidīgam, pacietīgam, bet nebūt zinošam visās jomās, jo galvenais būt īstajā vietā un laikā ar savas idejas realizēšanu un prast atrast zinošus komandas cilvēkus – tad biznesā var cerēt uz veiksmi un izdošanos!
Altum Gulbenes filiāles kredītspeciāliste Līga Rubene, savukārt, pastāstīja par aizdevuma iespējām biznesa uzsācējiem un izvērtējamiem riskiem.
Pasākuma laikā V. Stankevičs jauniešus iesaistīja arī grupu darbā. Katra grupa prezentēja savu ideju un aizstāvēja tās dzīvotspēju. Radās idejas gan par dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanas pakalpojumiem, savdabīgu velo novietņu izveidi , atpūtas kompleksu izveidi, koka ekoloģisko rotaļlietu izgatavošanu un daudzas citas interesantas idejas.
Lektoriem bija interesanti dzirdēt , ka jaunieši biznesa idejas plāno realizēt šeit pat Balvu novadā, kā arī Rīgā un ārzemēs.
Pēc grupu darba tika izvēlēti 4 aktīvākie jaunieši un uzaicināti uz Biznesa mēneša noslēguma pasākumu Daugavpilī, 17.decembrī.
Pasākuma laikā jaunieši meklēja un saņēma atbildes kā kļūt par veiksmīgu uzņēmēju, bet uzņēmēji pasākuma laikā raudzījās uz viņiem kā uz potenciālajiem sadarbības partneriem, vērtējot ar kādām zināšanām un prasmēm viņi ir apveltīti. Ieguva visi!
Paldies visām skolām : Rugāju novada vidusskolai, Baltinavas vidusskolai, Balvu Valsts ģimnāzijai, Rīgas Valsts tehnikuma Balvu filiālei, Tilžas vidusskolai, Rekavas vidusskolai, Balvu Profesionālajai un vispārizglītojošai skolai un visiem jauniešiem par piedalīšanos pasākumā.
Fotogrāfijas no pasākuma Balvos:


Fotogrāfijas no pasākuma Preiļos:


Fotogrāfijas no pasākuma Krāslavā:
Lasītāju komentāri
Sadarbības partneriProjektu "Latgales interaktīvais komunikāciju portāls" finansēja Phare CBC 2002 programma.

Latgales plānošanas reģions
Latgales reģiona attīstības aģentūra
Izstrādātājs - SIA "Info"